Irena Santor: kocham, lubię, szanuję...

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 23:01
Legendarna piosenkarka opowiedziała w Jedynce o swoich ulubionych polskich wykonawcach.
Audio
Irena Santor
Irena SantorFoto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Wiele ciepłych słów Irena Santor wypowiedziała pod adresem Budki Suflera. - Mam do nich słabość ze względu na repertuar, ale również przez to, że te piosenki śpiewa Krzysztof Cugowski. Uwielbiam tembr i skalę jego głosu, uwielbiam jego ekspresję. Zaśpiewa trzy słowa, trzy nuty i od razu wiem, że to Cugowski. Poza tym jest jego temperament i wrażliwość - przy całej chropowatości swojego głosu w środku jest bardzo ciepły. Trzeba się tylko wsłuchać - mówiła.

Swoją ogromną muzykalnością Irenę Santor od zawsze intrygował z kolei Zbigniew Wodecki. U Hanny Banaszak podziwia ona natomiast zdolność interpretacji, która pozwala jej śpiewać "jazz, pop i wszystko co tylko zechce". Za język jazzowy i swing artystka bardzo zaś ceni Ewę Bem. - To jest pani, którą trzeba oprawić w ramkę, postawić sobie na stoliku i jak człowiek ma coś ważnego muzycznie do zrobienia, to popatrzeć na nią - mówiła.

Swoje propozycje do listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zgłosili również laureatka Paszportu Polityki, Sylwia Chutnik i korespondent Polskiego Radia w Paryżu Marek Brzeziński ze swoją córką Irenką.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Krajewskiego z Ireną Santor.

pg

''

Zobacz więcej na temat: Irena Santor MUZYKA

Czytaj także

To był złoty koncert Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 08:00
To był koncert! Piosenkarka wykonała piosenki ze swej najnowszej płyty, która już okryła się złotem. Cały występ można u nas zobaczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jest ważne w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 10:55
Na tak postawione pytanie Agnieszki Pietruszki odpowiadają najwybitniejsze postaci ostatniego stulecia w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulla: wszystko zaczęło się od kolędy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 17:59
Kariera piosenkarki rozpoczęła się od nagrania singla "Kolęda dla ciebie". Teraz ucieka od porównań z Dodą, czy Edytą Górniak.
rozwiń zwiń