Wojciech Gąssowski i niesamowity gaz Presleya

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 14:59
- Kocham Elvisa Presleya od dzieciństwa i podziwiam, jak przy tak małym zespole, nagrywał piosenki z taką niesamowitą energią i z gazem, jak jego wielki przebój "Tutti fruti” – mówił gość audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki” Wojciech Gąssowski.
Audio
Wojciech Gąssowski w studiu Jedynki
Wojciech Gąssowski w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Artysta przyznał, że słucha głównie piosenek z pierwszego okresu twórczości króla rock’n’rolla. – Bardzo lubię też śpiewać t te utwory. Dla państwa mam jeden z jego pierwszej płyty, bardzo znany kiedyś, "Tutii frutti”. Grają go tylko trzy osoby, jest perkusja, kontrabas i gitara, a ma tak niesamowity gaz – zachwalał Wojciech Gąssowski swoją propozycje do zestawienia listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
Jeden ze słuchaczy zapytał w trakcie audycji o wspomnienia gościa z czasów gry z zespołem Test. Wojciech Gąssowski przyznał, że bardzo żałuje nagrania z grupą tylko jednej płyty. - Mam wrażenie, że ta muzyka trochę wyprzedzała swój czas i publiczność chyba nie do końca też nas wtedy doceniała. Dlatego tym bardziej cieszę się, że ta twórczość jest pamiętana do dziś – mówił Wojciech Gąssowski, przypominając przy okazji na antenie utwór autorstwa Dariusza Kozakiewicza ze słowami Marka Gaszyńskiego "Walcz o życie”.

Wojciech Gąssowski zaskoczył też słuchaczy bardzo nastrojowymi propozycjami do listy, jak "Aurora” duetu Karen i Richard Carpenter, czy "What the World Needs Now"  w wykonaniu Dionne Warwick. – Tę piosnekę napisał Burt Bacharach, który według mnie należy do czołówki kompozytorów muzyki rozrywkowej XX w. Kilka lat temu widziałem go we Włoszech na koncercie, później w Warszawie widziałem też Dionne Warwick i muszę przyznać, że to było coś fantastycznego. Bo to są po prostu piękne melodie – mówił Wojciech Gąssowski.

W audycji także propozycje od paryskiego korespondenta Polskiego Radia Marka Brzezińskiego oraz Roberta Sankowskiego, muzycznego eksperta "Gazety Wyborczej” oraz naszych słuchaczek i słuchaczy.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której m.in. nasz gość zanucił pewnemu słuchaczowi melodię w prezencie urodzinowym. Z Wojciechem Gąssowskim rozmawiał Zbigniew Krajewski. 

''