Marika: muzyka łączy świat mój i mamy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 22:25
- Moja mama miała bardzo dużo dobrego smaku i tęsknoty do taty, z którym przeżywała wieloletnią rozłąkę. "Groszki i róże" Ewy Demarczyk kojarzy mi się właśnie z nią, z miłością, tęsknotą i dzieciństwem - mówiła artystka w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Audio
  • Muzyczne rekomendacje Mariki (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Marika
MarikaFoto: PR/W. Kusiński

Marika, choć najchętniej rozkołysałaby świat w rytmie reggae, docenia muzykę innych gatunków, szczególnie tę, która kojarzy jej się z domem. - Mama zasłuchiwała się piosenką "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar, przy niej robiłyśmy razem konfitury z truskawek. Ten utwór ma też dla mnie znaczenie, bo dostąpiłam zaszczytu jej zaśpiewania - opowiadała w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Najnowsze zestawienie Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki >>>

Wokalistka uwielbia odkrywać nowe muzyczne tereny i głosy. Takim odkryciem jest Dezarie, artystka z Wysp Dziewiczych, która wraz z zespołem Midnite potrafi zaczarować publiczność. W "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" znalazł się więc utwór "Gracious Mama Africa".

- Ja sama zafascynowałam się kręgiem muzycznym Wysp Karaibskich i może Millie Small z utworem "My Boy Lollipop" będzie świetnym łącznikiem między muzycznym światem mojej mamy i moim - zarekomendowała kolejną piosenkę.

Zapraszamy do głosowania na propozycje Mariki >>>

Marika, zapytana o muzykę, bez której nie wyobraża sobie życia przyznaje, że wciąż szuka swojego ukochanego gatunku. - Jeśli w mojej wielogatunkowej składance miałabym znaleźć wspólny mianownik, chyba byłby to rys osobisty. Muszę poczuć intymną więź z artystą, bliskość i wrażliwość, czuć, że ten ktoś śpiewa mi do ucha - dodała. Posłuchaj całej rozmowy!

Do słuchania "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zaprasza w każdą sobotę po godz. 20 Zbigniew Krajewski.
Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Zbigniew Krajewski