X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Połomski zaśpiewał erotyk. I to jak!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 19:11
- Pamiętam, że byłem wtedy nieśmiałym facetem i z tą piosenką zostałem trochę wypchnięty na scenę – wspominał w Jedynce Jerzy Połomski pewien pamiętny występ w Opolu. O jaki chodziło utwór?
Audio
  • Jerzy Połomski o najważniejszych dla siebie utworach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki/ Jedynka)
Jerzy Połomski
Jerzy Połomski Foto: jerzypolomski.pl

Jerzy Połomski o swoich ulubionych utworach opowiadał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”. Wśród tych dla niego najważniejszych wymienił "Kodeks” ze słowami Adama Kreczmara i muzyką Włodzimierza Korcza. – To ostatnie przesłanie znakomitej postaci, jaką był Adam Kreczmar. Był nieuleczalnie chory i miał tego świadomość. Przy tej świadomości, trudno było znaleźć człowieka bardziej tryskającego energią i chęcią życia. Odszedł w biegu, z uśmiechem na ustach i dał przykład, jak trzeba traktować życie.  Często przypominam jego piękne piosenki i lubię je śpiewać na koncertach – mówił gość radiowej Jedynki.
Wśród propozycji piosenkarza znalazła się też… piosenka tylko dla dorosłych. To erotyk "Daj” zaśpiewany z towarzyszeniem zespołu Alibabki. – Wszyscy byliśmy zachwyceni tą piosenką, chociaż ja byłem wtedy szalenie nieśmiałym facetem. Chyba ponad rok zastanawiałem czy ją wykonać, czy nie. Trochę na siłę zostałem z nią wypchnięty na scenę w Opolu. I dziś widzę, jak ten temat inaczej brzmiał w tamtych czasach… Dziś niestety erotyzm staniał, zwulgaryzował się – mówił Jerzy Połomski.

Wśród propozycji zgłoszonych przez niego do listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki” był też nieśmiertelny hit Franka Sinatry "My way”. - To był mój idol, byłem na jego recitalu w Chicago i jego występ skupił wszystkie pokolenia.  A "My Way” to była chyba jego najlepsza piosenka. Ja śpiewałem to z tekstem Agnieszki Osieckiej, ale ukochałem sobie też tekst Wojtka Młynarskiego i teraz w takiej wersji go śpiewam – dodał.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny przyznaje, jaki wokalista całkowicie go pokonał

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 16:36
Gość audycji "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zaśpiewał na antenie fragment ballady Bryana Adamsa. Opowiedział też o pewnym muzyku, którego szczególnie ceni między innymi dlatego, że jego utworu nie był w stanie się nauczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwietniewska: płyt sprzedaliśmy tyle, że wytwórnia nie nadążała

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 17:37
Znana z zespołu Wanda i Banda, wokalistka zaczynała w grupie Lombard, z którą nagrała hitowy album "Śmierć dyskotece”. - To był piękny czas i w tych nagraniach to słychać - wspominała Wanda Kwietniewska w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent lubi słuchać klasycznych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 22:06
Jest taki miesiąc, kiedy przypominamy sobie o Agnieszce Osieckiej. Bo zbliża się festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej". W "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" Agata Passent zdradziła trochę szczegółów.
rozwiń zwiń