Jerzy Połomski zaśpiewał erotyk. I to jak!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 19:11
- Pamiętam, że byłem wtedy nieśmiałym facetem i z tą piosenką zostałem trochę wypchnięty na scenę – wspominał w Jedynce Jerzy Połomski pewien pamiętny występ w Opolu. O jaki chodziło utwór?
Audio
  • Jerzy Połomski o najważniejszych dla siebie utworach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki/ Jedynka)
Jerzy Połomski
Jerzy Połomski Foto: jerzypolomski.pl

Jerzy Połomski o swoich ulubionych utworach opowiadał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”. Wśród tych dla niego najważniejszych wymienił "Kodeks” ze słowami Adama Kreczmara i muzyką Włodzimierza Korcza. – To ostatnie przesłanie znakomitej postaci, jaką był Adam Kreczmar. Był nieuleczalnie chory i miał tego świadomość. Przy tej świadomości, trudno było znaleźć człowieka bardziej tryskającego energią i chęcią życia. Odszedł w biegu, z uśmiechem na ustach i dał przykład, jak trzeba traktować życie.  Często przypominam jego piękne piosenki i lubię je śpiewać na koncertach – mówił gość radiowej Jedynki.
Wśród propozycji piosenkarza znalazła się też… piosenka tylko dla dorosłych. To erotyk "Daj” zaśpiewany z towarzyszeniem zespołu Alibabki. – Wszyscy byliśmy zachwyceni tą piosenką, chociaż ja byłem wtedy szalenie nieśmiałym facetem. Chyba ponad rok zastanawiałem czy ją wykonać, czy nie. Trochę na siłę zostałem z nią wypchnięty na scenę w Opolu. I dziś widzę, jak ten temat inaczej brzmiał w tamtych czasach… Dziś niestety erotyzm staniał, zwulgaryzował się – mówił Jerzy Połomski.

Wśród propozycji zgłoszonych przez niego do listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki” był też nieśmiertelny hit Franka Sinatry "My way”. - To był mój idol, byłem na jego recitalu w Chicago i jego występ skupił wszystkie pokolenia.  A "My Way” to była chyba jego najlepsza piosenka. Ja śpiewałem to z tekstem Agnieszki Osieckiej, ale ukochałem sobie też tekst Wojtka Młynarskiego i teraz w takiej wersji go śpiewam – dodał.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny przyznaje, jaki wokalista całkowicie go pokonał

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 16:36
Gość audycji "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zaśpiewał na antenie fragment ballady Bryana Adamsa. Opowiedział też o pewnym muzyku, którego szczególnie ceni między innymi dlatego, że jego utworu nie był w stanie się nauczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwietniewska: płyt sprzedaliśmy tyle, że wytwórnia nie nadążała

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 17:37
Znana z zespołu Wanda i Banda, wokalistka zaczynała w grupie Lombard, z którą nagrała hitowy album "Śmierć dyskotece”. - To był piękny czas i w tych nagraniach to słychać - wspominała Wanda Kwietniewska w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent lubi słuchać klasycznych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 22:06
Jest taki miesiąc, kiedy przypominamy sobie o Agnieszce Osieckiej. Bo zbliża się festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej". W "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" Agata Passent zdradziła trochę szczegółów.
rozwiń zwiń