Mietek Szcześniak: życzę ciarek od stóp do głów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 22:05
- Dzięki radiu i usłyszeniu Arethy Franklin zmieniło się wiele w moim życiu. Byłem tak porażony, że nie mogłem siedzieć. Takiego stanu, gdy wypełnia człowieka ogromna wdzięczność, jest się trochę obok rzeczywistości, życzę każdemu - mówił piosenkarz w Jedynce.
Audio
  • Mietek Szcześniak o swoich muzycznych inspiracjach, śpiewaniu w duecie i przenoszeniu się z muzyką do innej rzeczywistości (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Dyskusja wśród alpejskich szczytów, labrador i żart z miłości - rekomendacja Irenki i Marka Brzezińskich (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Pieśń o minionej chwale, efektowna gitara i ktoś, kto w śpiewanie wkłada duszę - rekomendacje Marka Gaszyńskiego (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Mietek Szcześniak
Mietek SzcześniakFoto: PR/A.Szozda

"You Make Me Feel Like Natural Woman" Arethy był więc pierwszym utworem, który zaproponował do "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".

Wszystkich, którzy ciekawi są jakiej muzyki Mietek Szcześniak słucha na co dzień, może zdziwić, że lubi... głosy ptaków! - Również gdyby nie radio nigdy nie usłyszałbym pięknej piosenki "W międzyczasie", którą śpiewali Ewa Bem i Andrzej Zaucha. 

Wśród swoich największych polskich fascynacji wymienia Czesława Niemena i Grażynę Łobaszewską, od której - jak podkreśla - nauczył się najwięcej. - Bardzo lubię duety, uważam, że to jedna z najbardziej inspirujących rzeczy, kiedy dwoje ludzi spotyka się w studiu i wymyśla coś razem - dodał.

A co zanuciłby ukochanej osobie? Posłuchajcie:

A także o przyjaźni z Wendy Waldman i muzycznych planach, w których jest więcej niż jedna płyta opowiedział Zbigniewowi Krajewskiemu w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl. Propozycje do listy można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Zobacz więcej na temat: Mieczysław Szcześniak MUZYKA

Czytaj także

Muzyczny prezent od Mietka Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 16:56
Z Basią Trzetrzelewską piosenkarz nagrał wielki przebój, który kiedyś wylansowała Vanessa Williams.
rozwiń zwiń