Magda Wójcik: Bonamassa mnie inspiruje

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 22:00
- Uwielbiam go, uwielbiam tego rodzaju blues-rock i to mi mocno w sercu gra. Joe Bonamassa to wybitny wokalista i gitarzysta, potrafi ostrzej zagrać, ale też śpiewać bardzo romantycznie, wręcz zmysłowo - mówi wokalistka zespołu Goya.
Audio
  • Magda Wójcik (zespół Goya) i jej muzyczne propozycje dla słuchaczy Jedynki (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Stare, dobre czasy w niemieckiej piosence - relacja Wojciecha Szymańskiego (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Twardy facet i historia legendy, czyli propozycje Marka Gaszyńskiego (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Magda Wójcik
Magda WójcikFoto: PR/A.Szozda

Magda Wójcik, która była gościem Zbigniewa Krajewskiego w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" podzieliła się swoimi muzycznymi inspiracjami ze słuchaczami Jedynki.

- Imogen Heap potrafi i wyciszyć, i dodać energii. To multiinstrumentalistka, wokalistka na koncertach zwykle występuję z samplerem. Wiem, że może być w Polsce mało znana, ale moim zdaniem to bardzo utalentowana kompozytorka i autorka, a jej twórczości można poświęcić dużo uwagi - powiedziała proponując utwór "Clear the area".

Wokalistka grupy Goya - jak sama przyznała - potrafi docenić piękno w twórczości innych. - Głos tej wokalistki świetnie się sprawdza w muzyce acid-jazzowej, bardzo wibrujący, zmysłowy, a do tego fantastyczne wyczucie rytmu. Dlatego chciałam tutaj zaprezentować ją i jeden z jej piękniejszych utworów:

A co zanuciłaby bliskiej osobie? - Czasem najlepiej jest nie mówić nic, czasem najprostsze słowa są najpiękniejsze dlatego staram się używać ich w sposób uważny. Każda sytuacja wyzwala inne emocje - podkreśliła.

Na zakończenie Jedynkowego spotkania zaproponowała więc kompozycję Prince'a w wykonaniu Sinéad O'Connor. Na wszystkie polecone przez Magdę Wójcik utwory mozna głosować na stronie  www.ppr1. polskieradio .pl .

Nad czym pracuje obecnie Magda Wójcik? Co miała na myśli pisząc "Inną historię"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!  

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Zobacz więcej na temat: goya Magda Wójcik MUZYKA

Czytaj także

Jerzy Połomski zaśpiewał erotyk. I to jak!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 19:11
- Pamiętam, że byłem wtedy nieśmiałym facetem i z tą piosenką zostałem trochę wypchnięty na scenę – wspominał w Jedynce Jerzy Połomski pewien pamiętny występ w Opolu. O jaki chodziło utwór?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak: życzę ciarek od stóp do głów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 22:05
- Dzięki radiu i usłyszeniu Arethy Franklin zmieniło się wiele w moim życiu. Byłem tak porażony, że nie mogłem siedzieć. Takiego stanu, gdy wypełnia człowieka ogromna wdzięczność, jest się trochę obok rzeczywistości, życzę każdemu - mówił piosenkarz w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla Olka Klepacza mistrz absolutny to Czesław Niemen

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 21:33
- Jedyny i niepowtarzalny. Kiedyś raz widziałem go na żywo i do tej pory pamiętam to wszystko co sobie wyobraziłem patrząc na niego - mówi wokalista Formacji Nieżywych Schabuff.
rozwiń zwiń