John Mayall: mój wkład w muzykę? Ja tylko dobieram sobie muzyków

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 14:00
W piątek 2 sierpnia na 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpił John Mayall, blisko 80-letni brytyjski multiinstrumentalista, kompozytor, bluesman i pionier muzyki rockowej.
Audio
  • Koncert Johna Mayalla na 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
John Mayall na 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty
John Mayall na 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie CharlottyFoto: Kajetan Tłokowski/PR

- Blues to muzyka, którą gram. W ten sposób wyrażam siebie. Jest mi bliski. Nie mogę oceniać swojego wkładu w muzykę. Jestem  tylko liderem mojego zespołu i jestem za niego odpowiedzialny. Tworzę i wykonuję muzykę najlepszą jaką umiem. Mam nadzieję, że mi się to udaje. Ja tylko wybieram muzyków do swojego zespołu - mówił w rozmowie z radiową Jedynką John Mayall.

Publiczność tegorocznego Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty usłyszała przekrój bogatego repertuaru legendarnego muzyka.

- Było super. W tym wieku gościu zagrał super kawałki, a jego głos brzmiał tak jak na nagraniach z lat 60. i 70. - nie mógł się nachwalić pan Jacek. - Bardzo się nam podobało. Trochę tylko szkoda, że na więcej sił nie starczyło. Życzylibyśmy sobie, że koncert trwał z godzinę dłużej - żałowała z kolei pani Katarzyna. Oboje na koncert przyjechali specjalnie z Niemiec.

- Nigdy nie mam gotowej listy utworów, które wykonuję na koncercie. Każdego wieczora daję inny show. Jest bardzo dużo utworów spośród których mogę wybierać. Mam utwory starsze i nowsze. Na koncercie prezentuję zawsze przekrój repertuaru - tłumaczył John Mayall.

Rozmawiał Marek Wiernik.

pg

Zobacz więcej na temat: blues MUZYKA Rock

Czytaj także

Pomorze: rozpoczyna się Festiwal Legend Rocka

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 11:40
Alice Cooper, John Mayall i Carlos Santana w Polsce – w czwartek rusza kolejna edycja Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Legend Rocka. Romuald Lipko, Alice Cooper i jego piekielne moce

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 17:50
- Alice Cooper to nie tylko muzyka, to także spektakl. On jest przecież nazywany ojcem chrzestnym shock-rocka, zobaczymy czym nas zaszokuje. A na temat jego różnych wcieleń postaram się z nim porozmawiać - zapowiada Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alice Cooper - człowiek o wielu twarzach

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 08:45
Alice Cooper na scenie jest szokującym Alice Cooper’em, ale kiedy schodzi ze sceny staje się normalnym człowiekiem. Przyznaje, że artysta nie może żyć cały czas na wysokich obrotach, bo się spali tak jak Jimi Hendrix czy Janis Joplin.
rozwiń zwiń