Patrycja Markowska: wzorem jest dla mnie Alanis Morissette

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 11:35
- To taki kobiecy rock, który bardzo mi pasuje. Chciałabym iść w swoim życiu tą drogą co Alanis, która z jednej strony przemyca do swojej twórczości te wszystkie sentymentalne myśli i kobiecość, a z drugiej - nie brakuje u niej tego pazura - mówiła w Jedynce Patrycja Markowska.
Audio
  • Patrycja Markowska o swoich muzycznych inspiracjach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Patrycja Markowska
Patrycja MarkowskaFoto: PR/A.Szozda

Wokalistka nie ukrywała również ogromnego wpływu, jak ma na nią ojciec Grzegorz, lider legendarnego Perfectu. - Dla mnie ojciec jest po prostu mistrzem. Dodatkowo ma jeszcze o te 30 lat do przodu więcej doświadczenia. W naszej rodzinie jest coś takiego, że z wiekiem przybywa nam mądrości. Tata też nie miał korzeni rockowych na początku. Śpiewał w Teatrze na Targówku, poszukiwał. To moje wielkie marzenie, żeby ta moja droga rozwijała się jak u niego - zdradziła w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Patrycja Markowska.

Muzyka jest wszechobecna w życiu Patrycji Markowskiej. Gdy akurat sama nie pracuje w studiu nad nowym materiałem, wtedy sięga po swoje ulubione płyty. - Ostatnio siedziałam z moim synkiem Filipem, który cały czas coś sobie nucił i w pewnym momencie zapytałam go, czy może sobie wyobrazić, że na świecie nie byłoby muzyki. Obojgu nam kompletnie nie mieściło się to w głowie. Muzyka jest dla mnie piękna przez to, że jest jej tak dużo i jest tak wielowymiarowa - tłumaczyła.

Na skróconej liście swoich ulubionych utworów, które Patrycja Markowska zaprezentowała słuchaczom Jedynki znalazły się: "Tighten Up" The Black Keys, "Uninvited" Alanis Morissette, "Jordan" Rival Sons i "Miętowy smak tamtych dni" Perfectu. Piosenki te tradycyjnie znalazły się w zestawie do głosowania na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

''

pg

Czytaj także

Więcej niż jedna Patrycja Markowska

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 21:03
- Są drogi trudniejsze od mojej. To Sugar Man miał trudną drogę. A ja marzę, by moje płyty były coraz lepsze, żebym się nie wypaliła i by zawsze tlił się we mnie płomyk miłości do dźwięków - opowiada Patrycja Markowska w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: "Autobiografia" dawała mi ogromną siłę

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 18:42
- Sięgnąłem po piosenki, które najlepiej pamiętam. Czyli te z czasów, kiedy byłem jeszcze małym, a potem trochę większym chłopcem. Tak to już jest – mówił w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: staram się tworzyć piosenki emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 22:45
- To jest coś, czego oczekuję od muzyki i sztuki - przyznała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" piosenkarka Renata Przemyk.
rozwiń zwiń