Patrycja Markowska: wzorem jest dla mnie Alanis Morissette

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 11:35
- To taki kobiecy rock, który bardzo mi pasuje. Chciałabym iść w swoim życiu tą drogą co Alanis, która z jednej strony przemyca do swojej twórczości te wszystkie sentymentalne myśli i kobiecość, a z drugiej - nie brakuje u niej tego pazura - mówiła w Jedynce Patrycja Markowska.
Audio
  • Patrycja Markowska o swoich muzycznych inspiracjach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Patrycja Markowska
Patrycja MarkowskaFoto: PR/A.Szozda

Wokalistka nie ukrywała również ogromnego wpływu, jak ma na nią ojciec Grzegorz, lider legendarnego Perfectu. - Dla mnie ojciec jest po prostu mistrzem. Dodatkowo ma jeszcze o te 30 lat do przodu więcej doświadczenia. W naszej rodzinie jest coś takiego, że z wiekiem przybywa nam mądrości. Tata też nie miał korzeni rockowych na początku. Śpiewał w Teatrze na Targówku, poszukiwał. To moje wielkie marzenie, żeby ta moja droga rozwijała się jak u niego - zdradziła w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Patrycja Markowska.

Muzyka jest wszechobecna w życiu Patrycji Markowskiej. Gdy akurat sama nie pracuje w studiu nad nowym materiałem, wtedy sięga po swoje ulubione płyty. - Ostatnio siedziałam z moim synkiem Filipem, który cały czas coś sobie nucił i w pewnym momencie zapytałam go, czy może sobie wyobrazić, że na świecie nie byłoby muzyki. Obojgu nam kompletnie nie mieściło się to w głowie. Muzyka jest dla mnie piękna przez to, że jest jej tak dużo i jest tak wielowymiarowa - tłumaczyła.

Na skróconej liście swoich ulubionych utworów, które Patrycja Markowska zaprezentowała słuchaczom Jedynki znalazły się: "Tighten Up" The Black Keys, "Uninvited" Alanis Morissette, "Jordan" Rival Sons i "Miętowy smak tamtych dni" Perfectu. Piosenki te tradycyjnie znalazły się w zestawie do głosowania na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

''

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Więcej niż jedna Patrycja Markowska

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 21:03
- Są drogi trudniejsze od mojej. To Sugar Man miał trudną drogę. A ja marzę, by moje płyty były coraz lepsze, żebym się nie wypaliła i by zawsze tlił się we mnie płomyk miłości do dźwięków - opowiada Patrycja Markowska w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: "Autobiografia" dawała mi ogromną siłę

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 18:42
- Sięgnąłem po piosenki, które najlepiej pamiętam. Czyli te z czasów, kiedy byłem jeszcze małym, a potem trochę większym chłopcem. Tak to już jest – mówił w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: staram się tworzyć piosenki emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 22:45
- To jest coś, czego oczekuję od muzyki i sztuki - przyznała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" piosenkarka Renata Przemyk.
rozwiń zwiń