Urszula: wszystko sprowadza się do miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 00:07
- Czasami w domu mówią mi, że dużo czytam, a nie widać tego w tekstach moich piosenek. Ciągle są o miłości. Myślę wtedy, że na następnej płycie o niej nie wspomnę. Ale z drugiej strony... wszystko się do tego sprowadza - powiedziała Urszula w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Audio
  • Urszula o swoich muzycznych fascynacjach (Jedynka/Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Urszula
UrszulaFoto: PR/W. Kusiński

Przy czytaniu Urszula często wraca do klasyki, np. do "Czarodziejskiej Góry". - Człowiek się zmienia i rozwija. Tę samą książkę postrzegamy po latach na zupełnie innej płaszczyźnie - powiedziała piosenkarka.

Zmieniają się też jej muzyczne fascynacje. Inspiruje ją Eddie Brickell i piosenka "What I am". - Eddie jest żeńską odmianą Roberta Planta. Słyszę u nich bardzo dużo podobieństw. Nawet na płycie ”Biała droga” zrobiłam cover “What is and what should never be” Led Zeppelin.  Spodobało mi się, że ja też tak potrafię. Tego rodzaju wrażliwość i sposób śpiewania nie są mi obce - powiedziała Urszula.

Piosenkarka przyznała też, że ciągle coś sobie nuci. - Nawet wewnętrznie, nie zdając sobie sprawy. Moja mama miał coś podobnego. Zawsze mnie to drażniło. Wydawało mi się, że ona się denerwuje, gdy sobie nuci. A teraz sama to mam! Rozumiem, że każdy ma swój wewnętrzny świat. Ja mam taki, że nucę - powiedziała.

Kolejną piosenką, którą artystka wybrała do "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki", jest "Gdybyś" Grażyny Łobaszewskiej. - Uczyłam się na niej śpiewać. Strasznie mi imponowała - przyznała Urszula.

Nasz gość lubi też słuchać muzyki w samochodzie. Zwykle jest ona mocna i energetyzująca. - Jestem fanką Aerosmith. O tak swingujących i rockowych facetach nie sposób nie wspomnieć. Każda piosenka, którą śpiewa ich wokalista, jest dla mnie perełką. To jest rockowe i jednocześnie do przyjęcia dla każdego człowieka, który nie koniecznie musi się znać na tej muzyce. Melodie są przepiękne - podsumowała Urszula.

Z Urszulą rozmawiał Zbigniew Krajewski .

tj

''

Czytaj także

Janusz Radek: zafascynowany Poświatowską improwizuje w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 22:09
- Nie chodzi o to, by podejść do mikrofonu i wydrzeć się z całej siły tylko dlatego, że chcemy opowiedzieć o czymś bardzo ważnym. Ból niekoniecznie musi być przekazany poprzez to, że się krzyczy - powiedział Janusz Radek w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciągle "Dziwny jest ten świat", a Czesław Niemen najlepszy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 21:51
Utwór i protest song Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" na szczycie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: staram się tworzyć piosenki emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 22:45
- To jest coś, czego oczekuję od muzyki i sztuki - przyznała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" piosenkarka Renata Przemyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska: wzorem jest dla mnie Alanis Morissette

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 11:35
- To taki kobiecy rock, który bardzo mi pasuje. Chciałabym iść w swoim życiu tą drogą co Alanis, która z jednej strony przemyca do swojej twórczości te wszystkie sentymentalne myśli i kobiecość, a z drugiej - nie brakuje u niej tego pazura - mówiła w Jedynce Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Grabowski uśmiecha się do wspomnień. Dzięki muzyce

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 21:58
Muzyka wyciskająca łzy i ściskająca serce, muzyka pełna sentymentu i przywołująca wspomnienia. Kilkoma niesamowitymi utworami Andrzej Grabowski podzielił się ze słuchaczami Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maanam na szczycie z "Cykadami"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 22:01
Podobnie jak przed tygodniem, "Cykady na Cykladach" zdobywają pierwsze miejsce listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Port": Klenczon lepszy od Armstronga

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 22:23
Krzysztof Klenczon, z zespołem Trzy Korony, na szczycie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"!
rozwiń zwiń