Dorota Osińska: moim guru jest Barbra Streisand

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 11:47
- Nie tylko pod względem śpiewania, ale przede wszystkim jeśli chodzi o osobowość. Porywa mnie w sposób absolutny również jako aktorka - mówiła w Jedynce Dorota Osińska, piosenkarka i aktorka.
Audio
  • Dorota Osińska o swoich muzycznych fascynacjach i piosence "Szaleć" (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Dorota Osińska
Dorota OsińskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Co prawda w Hollywood czepiają się, że Barbra Streisand wcale nie jest dobrą aktorką. Ja jednak widziałam wszystkie filmy z jej udziałem i ją uwielbiam - dodała finalistka programu "The Voice of Poland".

Dorota Osińska przyznała się również w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" do fascynacji belgijsko-włoską piosenkarką Larą Fabian. - Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że to mój numer jeden. Dużo osób zarzuca mi wręcz, że się za bardzo wzoruję na jej śpiewaniu. Pomijając, że w stu procentach odpowiada mi sposób, w jaki śpiewa i jej repertuar, jest ona dla mnie jedną z tych wokalistek, wobec których jestem bezkrytyczna. Wszystko co robi, podoba mi się - podkreślała artystka.

Muzyka w radiowej Jedynce >>>

Oprócz "Evergreen" Barbry Streisand i "Tango" Lary Fabian Dorota Osińska zaprezentowała w audycji jeszcze dwie inne piosenki śpiewane przez kobiety: "Todo Cambia" Mercedes Sosy i "Imagine" w interpretacji Evy Cassidy.

A już w listopadzie ukaże się trzecia solowa płyta Doroty Osińskiej pt. "Teraz". Promuje ją singiel "Szaleć", który niedawno był Piosenką dnia Jedynki.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

Na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Zobacz pełne zestawienie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" >>>

''

pg

Czytaj także

Andrzej Sikorowski: gustuję w lokalach o podejrzanej reputacji

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 14:05
- Jeżeli znajduję się gdzieś na świecie, to prędzej odwiedzam portowe tawerny niż maszeruję do eleganckiej restauracji. Pomijam już kwestie finansowe, ale nawet gdyby stać mnie było na jadanie w Ritzu w Paryżu, to bym tego nie robił, bo tam jest strasznie nudno i nieciekawie - mówił w Jedynce Andrzej Sikorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: muzyka Niemena to był dla mnie kulturowy szok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 22:40
- Płytę "Enigmatic" usłyszałem jako szesnastolatek. Kochałem się wtedy w muzyce barokowej, popem pogardzałem i ta płyta to był dla mnie "pierwszy raz". Zawsze blisko mi było do tych, którzy trzymają z poetami - mówił na antenie Jedynki Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Krzywy stał się muzykiem dzięki Beatlesom

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 14:00
Andrzej Krzywy wyjaśnia, że w latach 70-tych sztuki kryminalne w Teatrze Telewizji były oprawiane muzyką Beatlesów. Więc czekał na te spektakle nie dla ich treści, ale żeby posłuchać puszczanych w czołówce utworów słynnej grupy z Liverpoolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Majewski: znoszę do domu "cenny złom"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 23:40
- Mam z tego radość, również na tym polega życie czynnego sportowca - przyznał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" wybitny polski lekkoatleta, zdobywca złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich Tomasz Majewski.
rozwiń zwiń