Marian Opania: w piosence bierze mnie przede wszystkim muzyka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 11:27
- To ona mnie niesie w dobitnym śpiewaniu tekstu. Jestem aktorem i wstyd się przyznać, ale nawet gdyby był najlepszy tekst, a muzyka kiepska, to bym to mówił jako wiersz - mówił w Jedynce Marian Opania.
Audio
  • Marian Opania o swoich muzycznych fascynacjach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Marian Opania
Marian OpaniaFoto: E.Iwanicka/PR

Gość "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" przyznał, że słucha bardzo dużo bardzo różnej muzyki. - Od klasyki i baroku, przez big beat, Elvisa Presleya, Paula Ankę, Neila Sedakę, po jazz. Nie ma właściwie rzeczy, której bym nie lubił. Ja po prostu kocham muzykę - podkreślał.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Marian Opania wspominał, że pierwsze zauroczenie polską piosenką przeżył dzięki Ewie Demarczyk. - Pamiętam jak podczas zdjęć do "Skoku" Kazimierza Kutza siedzieliśmy sobie w pokoiku hotelowym i Kazio puszczał nam właśnie Ewę Demarczyk. To było coś niebywałego. Może dzięki temu dobrze zagrałem tę rolę wespół z Danielem Olbrychskim i Małgosią Braunek, a później dostałem za nią Nagrodę Cybulskiego - stwierdził.

Najpiękniejsze polskie piosenki - słuchaj na moje.polskieradio.pl >>>

Aktor przyznał się również do fascynacji twórczością rosyjskich bardów, takich jak Włodzimierz Wysocki czy Bułat Okudżawa. - Być może jest tak dlatego, że pochodzę z Lubelszczyzny i gdzieś tam drzemie we mnie ta wschodnia dusza, otwarta i szeroka - zastanawiał się Marian Opania.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

Na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio.pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Najnowsze notowanie listy przebojów znajdziesz tutaj >>>

''

pg

Czytaj także

Marian Opania: mówią na mnie dzięcioł

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 17:30
Znany aktor filmowy, radiowy, teatralny i kabaretowy uwielbia rzeźbić w drewnie. Jak mówił w radiowej Jedynce, to jego własny sposób na rozmowę z Bogiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska: moim guru jest Barbra Streisand

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 11:47
- Nie tylko pod względem śpiewania, ale przede wszystkim jeśli chodzi o osobowość. Porywa mnie w sposób absolutny również jako aktorka - mówiła w Jedynce Dorota Osińska, piosenkarka i aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: moim największym bohaterem jest John Williams

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 23:40
- Mam hopla nie tylko na punkcie jego muzyki filmowej - przyznał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" kompozytor i multiinstrumentalista Krzysztof Herdzin.
rozwiń zwiń