Olga Bończyk zdradza, co ją rozgrzewa

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 21:53
Dla Olgi Bończyk muzyka jest jak ciepły pled na zziębnięte nogi. A ponieważ jest zawsze zziębnięta, zwłaszcza zimą, to zakłada też ciepłe kapcie. W łóżku nawet czasem dogrzewa ją koc elektryczny.
Audio
  • Olga Bończyk opowada o muzyce, którą lubi, i która ją rozgrzewa (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Olga Bończyk
Olga BończykFoto: Andrzej Gralewski/PR

Dużo ciepła Oldze Bończyk daje piosenka Grzegorza Turnaua i Dorota Miskiewicz "Kino Bałtyk". Artystka deklarujeż, że uwielbia Grzegorza Turnaua, z którym miała przyjemność razem występować. - Niebywale utalentowany krakus o niebywale otwartej, takiej krakowskiej, cudownej duszy - mówi. I za każdym razem, kiedy Grzegorz Turnau wydaje płytę odkrywa w nim coś nowego, niespotykanego.
Dla Olgi Bończyk najpierw był świat filmowych piosenek, potem świat Kaliny Jędrusik, a ostatnio muzyka latynoska. I taka jest jej piosenka "Samba na pojednanie".

Doktor Edyta z serialu Na dobre i na złe z muzyką jest związana od 6 roku życia. - Tak na dobre, ale i też na złe, bo to trudny chleb jest - mówi gość "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". Zapewnia, że nigdy nie żałowała ani minuty spędzonej na scenie, choć już występuje 27 lat.
Najnowszym odkryciem Olgi Bończyk jest kanadyjska piosenkarka Nicole "Nikki" Yanofsky. I przyznaje, że tak jak młoda Kanadyjka to chyba by nie potrafiła zaśpiewać. Jest również zachwycona Paulem Anką, który ostatnio stał się swingującym wokalistą. Wspomina też, jak śpiewała w zespole Spirituals Singers Band.
Rozmawiała Zbigniew Krajewski.
(ag)

''

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Olga Bończyk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mikołajkowy prezent od Jedynki: piosenki świąteczne

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 09:02
Od 6 grudnia mamy dla naszych słuchaczy wyjątkową niespodziankę. Każdą godzinę audycji wzbogacimy świąteczną piosenką. Będą te bardzo znane i chętnie nucone, ale nie zabraknie też nowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Bończyk w Opolu: zaśpiewam dziś moją myśl przewodnią na życie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 15:10
- Ogromnym zwycięstwem jest dla mnie, że spośród 250 zgłoszonych do SuperPremier piosenek jestem w dziesiątce, która dziś wystąpi. A przecież nie jestem w żadnej wytwórni, nikt mi nie otwiera drzwi. Jest cudnie - opowiada Olga Bończyk w festiwalowym studiu radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń