Katarzyna Bujakiewicz: zachwyca mnie muzyka Preisnera

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 23:17
- W historii świata nie było tak dobrej muzyki jak z filmu "Podwójne życie Weroniki" - przyznała w radiowej Jedynce aktorka Katarzyna Bujakiewicz.
Audio
  • Katarzyna Bujakiewicz i jej muzyka (Jedynka/Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)

Bujakiewicz wspominała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki", że film Krzysztofa Kieślowskiego widziała będąc jeszcze na studiach. - Pamiętam, że byłam bardzo poruszona po seansie. Kupiłam kasetę z muzyką Preisnera i słuchałam jej na okrągło - powiedziała w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Muzyki Preisnera zdarza jej się nadal słuchać, gdy np. popada w lekką depresję. - Kocham różne gatunki muzyki. Muzyka Preisnera jest nieprawdopodobna - powiedziała aktorka.

Na co dzień Katarzyna Bujakiewicz pracuje w Teatrze Polskim w Poznaniu. Znana jest jednak przede wszystkim z ról w filmach "Kochaj i rób co chcesz", "Stara Baśń", "Rh+" i seriali "Na dobre i na złe", "Magda M" oraz "Lekarze".

Oprócz tego, że zachwyca się twórczością Zbigniewa Preisnera słucha też energetycznej muzyki. Jak przyznała, potrafi wtedy śpiewać na całe gardło. O jaką muzykę chodzi?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy .

tj

''

Czytaj także

Preisner: to muzyczna opowieść o dzieciach, ofiarach Holocaustu

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 12:18
Zbigniew Preisner zaprezentował we Wrocławiu swoje kompozycje do pamiętników i wierszy dzieci z Polski, ofiar Holocaustu. Podczas koncertu wystąpili Lisa Gerrard i Archie Buchanan, którzy wzięli udział w nagraniu płyty "Diaries Of Hope". Przed tym wydarzeniem z kompozytorem rozmawiał Paweł Sztompke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska: moim guru jest Barbra Streisand

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 11:47
- Nie tylko pod względem śpiewania, ale przede wszystkim jeśli chodzi o osobowość. Porywa mnie w sposób absolutny również jako aktorka - mówiła w Jedynce Dorota Osińska, piosenkarka i aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: moim największym bohaterem jest John Williams

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 23:40
- Mam hopla nie tylko na punkcie jego muzyki filmowej - przyznał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" kompozytor i multiinstrumentalista Krzysztof Herdzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: w piosence bierze mnie przede wszystkim muzyka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 11:27
- To ona mnie niesie w dobitnym śpiewaniu tekstu. Jestem aktorem i wstyd się przyznać, ale nawet gdyby był najlepszy tekst, a muzyka kiepska, to bym to mówił jako wiersz - mówił w Jedynce Marian Opania.
rozwiń zwiń