Nawet agenci Interpolu mogą mieć dość

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 09:47
W "Lekturach przed północą" zapraszamy na debiutancką powieść Leonarda Rosena "Głosy chaosu". To trzymający w napięciu kryminał, którego głównym bohaterem jest inspektor Henri Poincaré. Czyta Adam Ferency.
Audio
Adam Ferency
Adam FerencyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Okładka
Okładka książka/Wyd. Amber

Henri Poincaré - as Interpolu, potomek słynnego XIX-wiecznego matematyka, intelektualista ściśle trzymający się litery prawa, a zarazem czuły mąż i ojciec. Pojmał zbrodniarza wojennego z czasów wojny w Serbii.

Banović zza krat poprzysięga zemstę, jednak umysł inspektora zajmuje już inne dochodzenie. W zamachu bombowym przeprowadzonym z chirurgiczną precyzją ginie w Amsterdamie młody genialny matematyk. Poszukiwał on uniwersalnej teorii naukowej wyjaśniającej wszystkie zjawiska zachodzące w przyrodzie, które mają być ze sobą powiązane i funkcjonować według jednego wzorca. Poincaré rozpoczyna pościg za mordercą - przez dwa kontynenty i o najwyższą stawkę, ale nienawiść Banovića go dosięga.

Tymczasem liczba podejrzanych rośnie. Światem wstrząsają kolejne zamachy. Poddany próbie jak biblijny Hiob, oszalały z rozpaczy, przygnieciony poczuciem winy,  Poincaré rezygnuje ze śledztwa. I odkrywa, że te dwie sprawy mogą się łączyć. Wspólnym ogniwem może być... on sam. Jak zakończy się ta historia?

Wybrane fragmenty powieści Leonarda Rosena "Głosy chaosu" przeczytał Adam Ferency.

pg

Zobacz więcej na temat: Adam Ferency lektury jedynki