"Żywe trupy" - komiks opowiedziany dźwiękiem

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 11:31
Bijący rekordy popularności na całym świecie komiks Roberta Kirkmana "Żywe trupy" doczekał się już książki i serialu. Teraz także - w formie słuchowiska - dostępny jest dla słuchaczy radiowej Jedynki!
Audio
Fragment ilustracji z komiksu Roberta Kirkmana Żywe trupy
Fragment ilustracji z komiksu Roberta Kirkmana "Żywe trupy"Foto: mat. prasowe

"Żywe trupy" to trzymająca w napięciu historia Ricka, wzorowego policjanta z małego miasteczka, który postrzelony podczas pościgu za zbiegami budzi się ze śpiączki w opustoszałym szpitalu. Staje przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie opanowanym przez krwiożercze zombie musi odnaleźć żonę i syna. Ale najpierw - musi przeżyć.

Pierwszą na świecie próbę produkcji słuchowiska na jego podstawie podjęli polscy twórcy ze studia Sound Tropez. Próbę - podkreślmy - udaną na tyle, że w produkcji jest już jego francuska wersja.

"Żywe trupy" - rozmowa z twórcami słuchowiska >>>>

W bohaterów komiksu wcielili się m.in. Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Kari Amirian, Jacek Rozenek i Szymon Bobrowski , a spektakularne efekty dźwiękowe doskonale wprowadzają w niezwykły klimat grozy.

Zapraszamy do wysłuchania wybranych fragmentów słuchowiska "Żywe trupy. Tom I i II", które prezentowane były w "Lekturach przed północą".

 

Zobacz więcej na temat: komiks słuchowisko