Przerażający sekret nocnego Paryża

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 07:07
Kolejny mroczny thriller autora bestsellerowej "Trylogii Zła"! "Requiem otchłani" to drugi po "Upiornym zegarze" tom przygód pisarza Guya de Timée.
Audio
Fragment okładki powieści Requiem otchłani
Fragment okładki powieści "Requiem otchłani"Foto: mat. promocyjne

Uciekając przed wspomnieniami o terroryzującym Paryż podczas Wystawy Światowej z 1900 roku przestępcy, pisarz Guy de Timée i Faustine, piękna kurtyzana, znajdują schronienie w zamku położonym w regionie Vexin. Tam jednak coś, czego nie sposób nazwać słowami, w bestialski sposób masakruje całe rodziny, a cień mrocznej kreatury snuje się po okolicznych polach.
Dręczony przez osobiste demony, zafascynowany Złem, Guy de Timée rusza tropem morderczej istoty, usiłując zgłębić najskrytsze zakamarki ludzkiej psychiki.
W tym samym czasie Paryż pada ofiarą tajemniczych zjawisk: z muzeów znikają mumie, w niewyjaśnionych okolicznościach giną spirytyści, a w kręgach okultystycznych aż wrze od najdziwniejszych plotek.

Fragmenty powieści Maxime`a Chattama "Requiem otchłani" na antenie radiowej Jedynki w "Lekturach przed północą" czytał Krzysztof Gosztyła. Zapraszamy do ich wysłuchania.

Krzysztof
Krzysztof Gosztyła

(mat. pras./asz)

Czytaj także

Nawet agenci Interpolu mogą mieć dość

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 09:47
W "Lekturach przed północą" zapraszamy na debiutancką powieść Leonarda Rosena "Głosy chaosu". To trzymający w napięciu kryminał, którego głównym bohaterem jest inspektor Henri Poincaré. Czyta Adam Ferency.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żywe trupy" - komiks opowiedziany dźwiękiem

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 11:31
Bijący rekordy popularności na całym świecie komiks Roberta Kirkmana "Żywe trupy" doczekał się już książki i serialu. Teraz także - w formie słuchowiska - dostępny jest dla słuchaczy radiowej Jedynki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek czarnej legendy rodu Borgiów

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 15:32
Rodrigo Borgia oraz dwójka z jego licznych dzieci – Cezar i Lukrecja, legendarna trucicielka byli celebrytami swej epoki. Krążą o nich najróżniejsze legendy mniej lub bardziej prawdziwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub Hybrydy przyciągał wybitne osobowości i kreował wielkie wydarzenia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 13:21
- Kluby studenckie dawały alternatywę w kulturze. To nie była kultura popowa, tylko kontestująca i przede wszystkim poszukująca. Bez tych elementów, ważnych w życiu studenta, nie byłoby klubów studenckich - mówił w Jedynce Sławomir Rogowski, autor książki "Hybrydy – 55 lat. Zawsze piękni, zawsze dwudziestoletni".
rozwiń zwiń