X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka przyszłość czeka Macedonię?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 12:41
Macedonia pogrążona jest w potężnym chaosie. Mówi się wręcz, że to największy kryzys od zakończenia II wojny światowej.
Audio
  • Specjalny wysłannik Polskiego Radia na Bałkany Jacek Żakowski o sytuacji w Macedonii (Świat w Jedynce)
Lider macedońskiej opozycji Zoran Zaew podkreślił podczas wizyty w Sofii, że jego opozycyjny Socjaldemokratyczny Związek Macedonii dąży do pokojowego rozwiązania kryzysu politycznego, który zagraża nie tylko jego krajowi, ale całemu regionowi
Lider macedońskiej opozycji Zoran Zaew podkreślił podczas wizyty w Sofii, że jego opozycyjny Socjaldemokratyczny Związek Macedonii dąży do pokojowego rozwiązania kryzysu politycznego, który zagraża nie tylko jego krajowi, ale całemu regionowiFoto: EPA/GEORGI LICOVSKI

- Mamy do czynienia z głęboką przepaścią w społeczeństwie i podziałem na dwa obozy: ludzi, którzy popierają obecnego premiera i tych, którzy codziennie gromadzą się przed budynkiem parlamentu - relacjonuje ze Skopje dziennikarz Polskiego Radia Jacek Żakowski.

Opozycja w Macedonii zarzuca rządowi korupcję, inwigilację społeczeństwa oraz sfałszowanie wyborów parlamentarnych. Z kolei władze oskarżają opozycję o szpiegostwo i chęć zdestabilizowania państwa. Podziały polityczne to jedno. Drugie to konflikty na tle narodowościowym. W kraju liczącym 2,1 mln mieszkańców jedna czwarta to Albańczycy.

Od dziewięciu lat premierem kraju jest konserwatysta, Nikoła Grujewski. Jego przeciwnicy i zwolennicy rozbili miasteczka namiotowe niedaleko siedziby szefa rządu.

Czy obecny kryzys wpłynie na negocjacje między Skopje a Brukselą w sprawie przystąpienia Macedonii do Unii Europejskiej? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Świat w Jedynce

Prowadził : Krzysztof Renik

Gość: Jacek Żakowski (specjalny wysłannik Polskiego Radia na Bałkany)

Data emisji: 30.05.2015

Godzina emisji: 12.20

asop

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polityczny pat w Macedonii. Trwają antyrządowe demonstracje

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 16:02
Demonstranci, którzy w niedzielę zgromadzili się w centrum Skopje przed siedzibą rządu Macedonii domagając się dymisji gabinetu Nikoły Grujewskiego, pozostali na noc w miasteczku namiotowym. Władze zapowiedziały kontrdemonstrację w poniedziałek wieczorem.
rozwiń zwiń