X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Kret: ukształtowały mnie baśnie Andersena

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 03:00
- Baśnie Andersena to książka, którą można czytać co dziesięć lat i za każdym razem odnajdujemy w niej coś nowego dla siebie - mówi dziennikarz Jarosław Kret.
Audio
  • Jarosław Kret opowiada o książkach swojego dzieciństwa (Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa/ Jedynka)
Ilustracja Eleny Ringo do baśni Królowa Śniegu
Ilustracja Eleny Ringo do baśni Królowa ŚnieguFoto: Elena Ringo/CC BY 3.0/Wikimedia Commons

Do jednej z ulubionych lektur z dzieciństwa Jarosława Kreta należą baśnie Jana Christiana Andersena. Jest to również najstarsza książka, jaką posiada prezenter pogody. - Gdy jeździłem na wakacje do babci, to brałem ze sobą tę książkę, bo w 1971 roku byłem w pierwszej klasie i już umiałem czytać, ale lubiłem, gdy robiła to babcia czy mama. Ta lektura do dziś jest u mnie w domu i uczestniczy w każdej przeprowadzce - opowiada dziennikarz.

Jarosław Kret przyznaje, że baśnie Andersena nie są lekkie i pogodne. - Jest to książka, która może towarzyszyć człowiekowi przez całe życie, ale myślę, że w pewnym momencie warto zapoznać się z sylwetką samego autora. Była to ciekawa postać o skomplikowanej naturze i psychice - podkreśla gość radiowej Jedynki.

Znany prezenter pogody opowiedział w audycji również o tym, jak baśnie Andersena działają na wyobraźnię, w jaki sposób mogą one ukształtować człowieka oraz dlaczego warto do nich wracać.

***

Tytuł audycji: Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadził: Janusz Weiss

Gość: Jarosław Kret (podróżnik, dziennikarz, prezenter pogody)

Data emisji: 4.10.2015

Godzina emisji: 18.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strona internetowa jak papirusowy zwój

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 12:30
- Technologia produkcji papieru przechodziła wiele rewolucji - mówił w Jedynce dyrektor Biblioteki Narodowej. Kiedyś był papirus, dziś korzystamy z czytników. Czy to koniec ewolucji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jagielski przez mamę nie czytał lektur

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 21:15
Poza kilkoma, które przypadły mu do gustu. - Pierwszą lekturą szkolną, która mnie powaliła były "Bajki robotów" Stanisława Lema - mówił w Jedynce Wojciech Jagielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inspektor policji i "Dziewczynka z zapałkami"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 16:49
- Wielokrotnie prosiłem mamę, by czytała mi tę bajkę - wspomina pierwsze książki z lat dziecięcych mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń