Materna i Markowski znaleźli polską nazwę dla Halloween

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 12:18
W ostatnim odcinku audycji "Daję słowo" nie zabrakło odniesień do Halloween, Wszystkich Świętych i Zaduszek.
Audio
  • Daję słowo: "dyniabeł", "boleść", "ornamenty z wtryskarki" i "chomiki wrocławskie"
Krzysztof Materna
Krzysztof MaternaFoto: Emilia Iwanicka/PR

Rozszyfrowując słowo "dyniabeł" Krzysztof Materna odgadł, że to polskie znaczenie angielskiego "Halloween". Przy okazji przyznał się, że nigdy nie nacinał dyni, bo "nie jest utalentowany w pracach ręcznych". Dodał również, że w Polsce nie wszyscy jeszcze rozumieją intencje dzieci, które w Halloween chodzą po domach i proszą o cukierki. Stąd prowadzi to nieraz do nieporozumień.

Z nadchodzącymi dniami związane było również hasło "ornamenty z wtryskarki". Grzegorz Markowski wyjaśnił Krzysztofowi Maternie, że chodzi o znicze, które - jak zauważył - przeżywają w Polsce nieprawdopodobny rozkwit. Krzysztof Materna zauważył przy tej okazji, że cmentarny kiermasz, z którym mamy do czynienia na przełomie października i listopada, to nie tylko znicze, ale również wata cukrowa, torty, a nawet... płyn do czyszczenia chodników w samochodzie.

Grzegorz Markowski dostał z kolei do rozszyfrowania słowa "boleść" i "chomiki wrocławskie". Z tym ostatnim związana jest pewna tragikomiczna sytuacja, której Krzysztof Materna był świadkiem w jednej z wrocławskich restauracji.

Posłuchaj całej audycji!

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiera Jedynki: szeryf, śmietana i kobieta idealna

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 11:21
"Daję słowo” – to nowy program Pierwszego Programu Polskiego Radia, prowadzony przez satyryka Krzysztofa Maternę i publicystę Grzegorza Markowskiego. Co się działo w pierwszym docinku? Ciężko to opisać…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polanie zagrali. Materna porwał marynarę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 12:32
Dużo bigbitowej muzyki, zagadek słownych i milczący gość - tak w skrócie można opisać trzeci odcinek autorskiej audycji Krzysztofa Materny i Grzegorza Markowskiego "Daję słowo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co mają leśne dziadki do dzieci lasu?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 11:34
Krzysztof Materna i Grzegorz Markowski odnajdują w audycji "Daję słowo" przyczynę problemów polskiej piłki nożnej. Chodzi o muchomorki…
rozwiń zwiń