Piechotą do lata, czyli dyskretna moc aluzji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 12:27
W audycji "Daję słowo" jak zwykle nie zabrakło aluzji do najnowszych wydarzeń politycznych. Na tapecie znaleźli się m.in. Janusz Piechociński i agent Tomek. Prowadzący Krzysztof Materna i Grzegorz Markowski wspominali również Grzegorza Ciechowskiego.
Audio
  • Daję słowo: "lokomotywa pasiak, "piechotą do lata", "Rozgniewany węgielek", "Barbara", "Tomek na wojennej ścieżce"
Grzegorz Markowski i Krzysztof Materna
Grzegorz Markowski i Krzysztof MaternaFoto: Andrzej Gralewski/PR

Temat Janusza Piechocińskiego wywołał Krzysztof Materna zapisując na kartce hasło "Piechotą do lata". Grzegorz Markowski prawidłowo odgadł, że nie chodzi o piosenkę tylko właśnie o nowego szefa PSL. Obaj zgodnie przyznali, że Janusz Piechociński "jest potwornie miły, z akcentem na potwornie".

- Zdziwienie miesza się u mnie z rozczarowaniem, bo dotychczas miałem wrażenie, że jest to jedna z tych nielicznych osób, które nie starają się być na siłę fajne, sympatyczne i dowcipne - sprezyzował Grzegorz Markowski. - Ja go wcale nie przekreślam. Może okazać się miłym narcyzem, straszliwym kabotynem albo jeszcze kimś innym, ale nikomu nie zrobi krzywdy. Nawet gospodarce - dodawał Krzysztof Materna.

W audycji przywołana została jeszcze m.in. sprawa słynnych już zdjęć agenta Tomka. Ważnym akcentem była równiez przypadającą we wtorek 11. rocznica śmierci Grzegorza Ciechowskiego.

Posłuchaj nagrania!

pg

Czytaj także

Materna i Markowski znaleźli polską nazwę dla Halloween

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 12:18
W ostatnim odcinku audycji "Daję słowo" nie zabrakło odniesień do Halloween, Wszystkich Świętych i Zaduszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co ma wspólnego "Taniec z Gwiazdami" z polską polityką?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 12:05
Wybory w USA oraz wydarzenia związane z publikacją w "Rzeczpospolitej" artykułu o katastrofie smoleńskiej nie pozostały bez echa w audycji "Daję słowo" Krzysztofa Materny i Grzegorza Markowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Waldemar Pawlak ma coś z żubronia"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 13:00
W audycji "Daję słowo" z założenia ma nie być polityki. W ostatnim odcinku prawie się to udało. Gdyby nie temat żubronia...
rozwiń zwiń