X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seks przed ślubem: czekać czy nie czekać?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 15:29
Czy czystość przedmałżeńska jest dobra z punktu widzenia naszego życia seksualnego? O tym problemie rozmawiają Ewa Wanat i seksuolog dr Andrzej Depko.
Audio
  • Czy czystość przedmałżeńska jest dobra z punktu widzenia naszego życia seksualnego? Rozmowa Ewy Wanat i dr Andrzeja Depko (Kochaj się/ Jedynka)
Miejsce na asertywność jest również w łóżku
Miejsce na asertywność jest również w łóżkuFoto: Glow Images/East News

Dla niektórych osób, skojarzenie seksualności z grzechem i czymś zdrożnym powoduje, że po ślubie pojawiają się problemy. – Takie sytuacje mają miejsce czasami i związane jest z predyspozycjami osobowościowymi obojga partnerów. Zdarza się, że i pięć, czy siedem lat po ślubie małżeństwo jest nadal związkiem nieskonsumowanym, bo partnerzy boją się rozpoczęcia życia seksualnego – mówi dr Depko.

Takie pary wypracowują metodę pieszczot, jednak do stosunku seksualnego nie dochodzi. – Nie przesądzam, że zawsze tak się dzieje, ale niestety często – mówi seksuolog. Bywa również, że po jakimś czasie wzajemne oczekiwania partnerów co do seksu się różnią, m.in. pod względem częstotliwości stosunków seksualnych.

Nie ma badań na temat tego, jak brak seksu przed ślubem wpływa na partnerów i czy przyczynia się do ewentualnych zaburzeń przyszłego życia seksualnego. – Co takie badania na dobrą sprawę miałyby wnieść? Ludzie nie podejmują decyzji o rozpoczęciu życia seksualnego na podstawie takich badań, a na podstawie swoich przekonań i hierarchii wartości – przekonuje specjalista.

Abstynencja, decyzja o zachowaniu dziewictwa, wstrzemięźliwość seksualna – różnie to można nazywać, ale czy wg seksuologa to dobre dla człowieka? Czy mogą z tego wyniknąć problemy? Posłuchaj całej audycji.

Z dr. Andrzejem Depko rozmawiała Ewa Wanat.

sm

Zobacz więcej na temat: seks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seks nastolatków - edukacja seksualna jest potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 20:42
Zabawa w "butelkę", czy "pociąg", to nic innego, jak eksperymentalne, seksualne, doświadczenia gimnazjalistów. Perwersyjne zachowania, sexting, niechciane ciąże - dzieci rozpoczynają życie seksualne coraz wcześniej i coraz odważniej zgłębiają obszar erotyki. Czy powinno się z tym walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstęp do świntuszenia, czyli inicjacja seksualna

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 16:01
Inicjacja seksualna – jakie ma znaczenie dla jakości życia seksualnego? Czy jest ważna? Jak po latach wspominamy pierwszy raz? Ten etap w życiu seksualnym może się położyć cieniem na innych zbliżeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz wysłać miłosny sygnał? Otwórz...

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 09:23
... książkę! Joanna Kulig, Borys Szyc, Szymon Majewski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Orłoś i wielu innych znanych Polaków nagrywają fragmenty swoich ulubionych książek. Powstanie w ten sposób unikatowa seria - "Książki na podryw". Ich słuchanie odniesie miłosny skutek...
rozwiń zwiń