Jak się żyje w kraju korupcji? Zapraszamy do Czadu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 17:45
Czad to była kolonia francuska, a język francuski jest tam oficjalny. - Pół samolotu lecącego do stolicy to chińscy robotnicy, bo ropa to wielka nadzieja Czadu – opowiada reporter Polskiego Radia Michał Żakowski.
Audio
  • O pierwszych wrażeniach z Czadu Michał Żakowski

Czad to republika w środkowej Afryce. Stolicą państwa jest Ndżamena. Republikę zamieszkuje ponad 9 mln mieszkańców. W Czadzie niedawno skończył się konflikt, ale to nie oznacza spokoju. Kraje sąsiadujące z nim, jak  Libia, Sudan czy Kamerun są poważnymi miejscami zapalnymi.

>> Jedynka na Czarnym Lądzie - posłuchaj wszystkich relacji

Istotną przeszkodą w rozwoju państwa i jego instytucji jest ogromna korupcja: według raportu przygotowanego przez Transparency International w 2009 r. Czad zajmował 7 miejsce (na 158 uwzględnionych w badaniu) wśród najbardziej skorumpowanych krajów świata, obok Haiti, Mjanmy, Iraku, Gwinei, Sudanu, Demokratycznej republiki Konga, Bangladeszu, Uzbekistanu, i Gwinei Równikowej.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania w którym m.in. o tym, jaka jest kara za robienie zdjęć i nagrywanie dźwięków bez odpowiedniego zezwolenia i jak wygląda susza w Czadzie. (ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak