X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oni wyjeżdżają do USA podpatrywać najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 01:14
Czy młodzi polscy badacze mają szansę na odniesienie sukcesu? Jak im to ułatwić? Odpowiedź w audycji z cyklu "Wieczór Odkrywców".
Audio
  • Program Top500 Innovators (Jedynka/Naukowy zawrót głowy)
Czytelnia na Uniwersytecie Berkeley
Czytelnia na Uniwersytecie BerkeleyFoto: Joe Parks, Wikipedia, lic. CC.
Czy młodzi polscy badacze mają szansę na odniesienie sukcesu?
Uczestnicy pierwszego zlotu Top500 Innovators: prof. Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda, dyrektor programu Top 500 Innovators, a także współzałożyciel i przewodniczący US-Polish Trade Council - organizacji wspierającej współpracę pomiędzy USA i Polską oraz członkowie tego programu: Katarzyna Walczyk-Matuszyk, dr inż. Bartosz Zajączkowski (prezes programu Top500 Innovators), Konrad Frontczak i Piotr Szymański.
Top500 Innovators zostało powołane pod egidą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma na celu podnoszenie kwalifikacji polskich naukowców w zakresie m.in. zarządzania badaniami czy transferu technologii. Polacy wyjeżdżają na czołowe uniwersytety świata: na Stanford i do Berkeley, aby tam podpatrywać pracę najlepszych. Pod Warszawą odbyło się właśnie spotkanie absolwentów tego programu. - To było pierwsze takie spotkanie - mówi dr Bartosz Zajączkowski. - Spotkaliśmy się w gronie ponad 150 osób. Była to okazja do wymiany poglądów i dyskusję nad tym, jak wspólnie możemy wykorzystać w Polsce uzyskana wiedzę.
- Wyjechało dotąd 5 grup po 40 osób. Chodziło o to, aby teraz wszystkie te grupy mogły się spotkać i porozmawiać o swoich osiągnięciach. Mieliśmy okazję przeprowadzić trzy bardzo interesujące panele dyskusyjne z liderami innowacyjności i przedsiębiorczości - mówi prof. Piotr Moncarz. Katarzyna Walczyk-Matuszyk dodaje:  - Efektem zlotu jest także współpraca pomiędzy nami, która już trwa.
Obecnie 40 osób z Polski wyjechało do Berkeley, a kolejne 40 naukowców za kilka miesięcy pojedzie na Uniwersytet Stanforda. Jak dotąd z programu skorzystało 200 badaczy.
Audycję z cyklu Wieczór Odkrywców prowadził Krzysztof Michalski.

Gośćmi audycji są uczestnicy pierwszego zlotu Top500 Innovators: prof. Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda, dyrektor programu Top 500 Innovators, a także współzałożyciel i przewodniczący US-Polish Trade Council - organizacji wspierającej współpracę pomiędzy USA i Polską, oraz członkowie tego programu: Katarzyna Walczyk-Matuszyk, dr inż. Bartosz Zajączkowski (prezes programu Top500 Innovators), Konrad Frontczak i Piotr Szymański.

Przedsięwzięcie Top500 Innovators zostało powołane pod egidą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma na celu podnoszenie kwalifikacji polskich naukowców w zakresie m.in. zarządzania badaniami czy transferu technologii. Polacy wyjeżdżają na czołowe uniwersytety świata: na Stanford i do Berkeley, aby tam podpatrywać pracę najlepszych.

Pod Warszawą odbyło się właśnie spotkanie absolwentów tego programu. - To było pierwsze takie spotkanie - mówi dr Bartosz Zajączkowski. - Spotkaliśmy się w gronie ponad 150 osób. Była to okazja do wymiany poglądów i dyskusji nad tym, jak wspólnie możemy wykorzystać w Polsce uzyskana wiedzę.

- Wyjechało dotąd 5 grup po 40 osób. Chodziło o to, aby teraz wszystkie te grupy mogły się spotkać i porozmawiać o swoich osiągnięciach. Mieliśmy okazję przeprowadzić trzy bardzo interesujące panele dyskusyjne z liderami innowacyjności i przedsiębiorczości - mówi prof. Piotr Moncarz. Katarzyna Walczyk-Matuszyk dodaje: - Efektem zlotu jest także współpraca pomiędzy nami, która już trwa.

Obecnie 40 osób z Polski wyjechało do Berkeley, a kolejne 40 naukowców za kilka miesięcy pojedzie na Uniwersytet Stanforda. Jak dotąd z programu skorzystało 200 badaczy.

Audycję z cyklu "Wieczór odkrywców" prowadził Krzysztof Michalski.

"Wieczór odkrywców" na antenie Jedynki w każdy piątek o godz. 21.30.

(ew)

Zobacz więcej na temat: NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy wśród najtęższych umysłów świata

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 20:44
Polscy studenci zawojowali Petersburg. Dwie drużyny z naszego kraju zdobyły medale w międzynarodowym konkursie nowoczesnych technologii - Imagine Cup 2013 w Petersburgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy coraz mniej cenią wykształcenie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 10:20
Wprawdzie 82 proc. badanych uważa, że w Polsce warto się uczyć i zdobywać wykształcenie, to jednak w ciągu dekady wzrósł odsetek tych, którzy mają co do tego wątpliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet nie zgodził się na uhonorowanie Umberto Eco

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 19:41
Słynny włoski pisarz Umberto Eco nie będzie doktorem honoris causa praskiego Uniwersytetu Karola. Decyzja uczelni zdziwiła całe Czechy.
rozwiń zwiń