Roman Czejarek

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 13:18
Roman Czejarek
Roman CzejarekFoto: Marlena Borawska/Polskie Radio

Związany z "Sygnałami dnia" od 1985 roku. Przez pierwsze 6 lat jako korespondent ze Szczecina, a później (od 1991 roku) już w Warszawie jako reporter, sprawozdawca parlamentarny oraz przede wszystkim prowadzący, współprowadzący poranny program.

Pisząc o Romku trudno wyliczyć wszystko, co robił w swoim dziennikarskim życiu. Od ponad dwudziestu lat kieruje "Latem z Radiem", organizując największe trasy koncertowe w Polsce. To w sumie ponad pół tysiąca olbrzymich imprez! Napisał kilkanaście książek i setki artykułów prasowych. Pracował zarówno w radiu komercyjnym oraz w radiu publicznym. W Telewizji Polskiej prowadził legendarne "Nocne rozmowy", był gospodarzem teleturniejów: Gilotyna" oraz "Telemillenium", prowadził "Kawę czy herbatę" w TVP1, a później "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Jego biurko pełne jest nagród za najlepsze reportaże, słuchowiska oraz…  fotografie przyrody.

Romek jest także podróżnikiem (ostatnia wyprawa w 2013 do Laosu) należącym do elitarnego grona zdobywców najgłębszego na świecie Kanionu Colca w Peru. Żonaty, ma jednego syna.