X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marian Dachniewski

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 13:18
Marian Dachniewski

Choć to nie marynarz, ale prawie marynarz, żaden  lądowy szczur. To o czym już wiedzieli starożytni : „Navigare necesse est” dla niego stało się receptą na życie. Od najmłodszych lat żeglował na śródlądziu, ale to dopiero był początek wodnego wariactwa .W kilkunastu rejsach pływał po wszystkich morzach i oceanach świata, odbył rejs dookoła świata.

Nauczył się śpiewać morskie ballady i klasyczne szanty, a  w radiu zasiedział się na ponad 30 lat, w co sam nie wierzył. Z pięciu radiowych programów pracował w trzech od Piątki (Program dla Zagranicy) przez Trójkę po Jedynkę. W najważniejszych audycjach Pierwszego Programu: „Sygnałach dnia”, „Lecie z Radiem”, „Czterech porach roku”, „Z kraju i ze świata” i „Nocnych spotkaniach” . Przed mikrofonem spędził większość radiowych lat.