X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Sznuk

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 15:00
Tadeusz Sznuk
Tadeusz SznukFoto: PR

Wybitny publicysta i dziennikarz, z wykształcenia inżynier elektronik. Zasłużony prezenter radiowy i telewizyjny, niestrudzony popularyzator tematyki kulturalnej. Jako licencjonowany pilot samolotów i śmigłowców, komentator pokazów lotniczych. Związany z Polskim Radiem od 1964 roku. Tworzył takie audycje jak „Sygnały Dnia”, „Lato z Radiem”, „Cztery Pory Roku”.
W latach 70. był prowadzącym studio w TVP2. Szeroką popularność przyniósł mu teleturniej "Jeden z dziesięciu", który prowadzi od 1994 roku. Do końca kwietnia 2007 prowadził niedzielną audycję „Dziesiąta z hakiem” w radiowej Jedynce.
W 2005 roku otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a w 2011 roku Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Laureat wielu nagród, m.in. Złotego i Diamentowego Mikrofonu. Zdobywca tytułu Mistrza Mowy Polskiej.

Zobacz więcej na temat: Tadeusz Sznuk