X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aleksander Tarnawski

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 15:47
Aleksander Tarnawski
Aleksander Tarnawski

Twórca „Sygnałów Dnia”, „Czterech Pór Roku”, „Lata z Radiem” – jego wychowankami i następcami są ci, którzy te audycje tworzą po dzień dzisiejszy. Kierował tymi zespołami do roku 1981, jak też wieloma transmisjami w latach 70. Jego główną zasługą jest unowocześnienie Polskiego Radia, odejście w audycjach informacyjnych i rozrywkowo – publicystycznych od taśm na rzecz realizacji na żywo. Wyróżniał się ogromną wyobraźnią i świetną znajomością warsztatu radiowego, także radiowej techniki: „(…) dziennikarstwo radiowe to nie tylko pisanie tekstów, nawet nie tylko wygłaszanie tych tekstów – to przede wszystkim znajomość techniki i jej możliwości, to znajomość akustyki, muzyki, reżyserii i realizacji radiowej. Bo radio – to wieczny teatr wyobraźni [ze „Wspomnień dinozaura” autorstwa A. Tarnawskiego]”.

W stanie wojennym nie wrócił już do radia – mieszkał w Niemczech, gdzie po długiej chorobie zmarł.