X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
JedynkaSygnały Dnia 40 lat minęło
Section06

Posłuchaj

Ostatnio dodane
09'51 12 niewyspanych ludzi Wspomnienia Tadeusza Sznuka i Andrzeja Matula: "Red. Aleksander Tarnawski zrobił potworną zbieraninę. Wziął dwóch spikerów, redaktora muzycznego, archeologa, inżyniera, kilkanaście osób, które zupełnie do siebie nie pasowały. Ale on znał tych ludzi i wiedział dobrze, co oni potrafią" - mówił Tadeusz Sznuk.
19'35 Ekspres Wieczorny w Sygnałach 30 rocznica powstania popularnej warszawskiej popołudniówki. Redaktorzy gazety są gośćmi Sygnałów Dnia. Opowiadają o życiu w stolicy, o kryminalnych sensacjach, o tym jak się tworzy gazetę.
05'32 Roznosiciel mleka Reportaż o roznosicielu mleka - Ryszard Pacholczyk, praca nocą, wielu mieszkańców czeka, jeszcze 350 l zostało. Autor Henryk Polak z Rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi
13'49 Pierwsza kobieta - kapitan Rozmowa z Marią Kobylińską - matką kpt Żeglugi Wielkiej w spódnicy - Danuty Walas-Kobylińskiej, pierwszą kobietą w tym zawodzie. 30 lat temu przyjęto ją do pracy. Na początku jako chłopiec okrętowy pracowała na holowniku. Teraz dowodzi statkiem "Uniwersytet Toruński" o nośności 52 tys. ton.
09'10 Dzień Matki Tadeusz Sznuk zaprosił do studia swoją mamę: "Nie uprzedzałem mamy, jakie będą pytania. - mówi. "Pamiętam pewne rzeczy z okresu Twojej młodości, ale nie bój się - nie będę ich przypominać" - mówiła mama Tadeusza Sznuka. Gościem programu był też Krzysztof Kolberger. Czytał wiersze dla mam, m.in "Do Matki" - wiersz J. Słowackiego.
17'30 Jerzy Janicki o "Polskich Drogach" Dlaczego uśmiercił Pan obu bohaterów? - pytał gościa Sławomir Szof. "Chciałem, aby ten serial oglądało pokolenie ludzi młodych, musiałem się odnieść do uczuć. Nie ma w Polsce rodziny, która nie straciła kogoś, chciałem aby oni odczuli okrucieństwo tej wojny, tak jak myśmy odczuwali" - mówił autor scenariusza filmu.
06'27 Polskie Drogi Gośćmi "Sygnałów Dnia" byli: Kazimierz Kaczor aktor i Jerzy Janicki, autor scenariusza słynnego polskiego filmu o II Wojnie Światowej.
07'01 Jak się woła na owcę Bronisław Łukaszczyk jest bacą od 26 lat. To postać znana w okolicach Sanoka - mówił Antoni Mielniczuk. "Owce powinno się paść od wschodu do zachodu Słońca. Bo owca powinna se oddychać świeżym powietrzem tak, jak my". Jak się woła owce, żeby przyszła - pytał dziennikarz. - "Woła po nazwisku np. Maryśka."
08'42 Wanda Rutkiewicz na Mount Everest "Bardzo miło powitał mnie na pokładzie samolotu kapitan, który w momencie przekraczania wysokości Mount Everest-u ogłosił, że jestem na pokładzie i mogłam zobaczyć, jak ta góra wygląda z góry" - mówiła w studiu Wanda Rutkiewicz. Co widać z tego najwyższego miejsca na Ziemi - pytał dziennikarz.
04'36 Amadeusz "To jest szuka, która odniosła kolosalny sukces nie tylko wśród publiczności, ale również wśród krytyków" - mówił Roman Polański. "Jest to szuka, która znakomicie obrazuje pewne procesy, zachodzące w każdym z nas.- stwierdził z kolei Tadeusz Łomnicki. Rozmowa Tadeusza Fredro-Bonieckiego.
01'10 Marek Kondrat gościem Sygnałów Marek Kondrat o aktorstwie i roli w sztuce "Kubuś Fatalista i jego pan". Rozmawia Bogusław Sobczuk
13'54 O piosenkach i rolach aktorskich Gośćmi Andrzeja Matula byli: Maria Koterbska i jej syn Roman Frankl
06'59 "Ślub" Jerzego Grzegorzewskiego "Studiowałem w szkole plastycznej w łodzi i moja fascynacja teatrem zaczęła się od Witkiewicza, najpierw jako malarza a potem jako pisarza. I nawet wtedy realizowałem "Szewców" Witkacego z kolegami ze szkoły. Teraz wracam do tego, od czego zaczynałem" - mówił w rozmowie Jerzy Grzegorzewski.
05'01 Gustaw Holoubek o "Nocy Listopadowej" "Jestem daleki od akceptowania wszelkich zmian, które wypaczałyby w jakiś sposób sens utworu, zwłaszcza jeśli dotyczy to klasyki, w tym wypadku jestem całkowicie spokojny" - mówił Gustaw Holoubek.
16'10 Relacja z dworca Centralnego "Zupka jest, befsztyk wiejski w barze na dworcu i tam już sobie ludzie zajadają, nam nie udało się już zmieścić, w związku z tym przyszliśmy do pani naczelnik - opowiadał Andrzej Matul.
06'48 "Wino jest jak piękna kobieta" "Znajdujemy się 5 kondygnacji pod ziemią, w głębokich tunelach, gdzie są wielkie beczki dębowe, zbiorniki metalowe i w nich leżakuje wino" - mówił Edmund Kośnik z Centralnych Piwnic Win Importowanych w Toruniu, gość Jacka Kurzawskiego z rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy.
03'26 Najsilniejszy człowiek w Polsce Andrzej Matul rozmawia ze sportowcem roku 1975 - Zygmuntem Smalcerzem
09'48 Spotkanie z Ireną Santor "Jestem uczennicą liceum w Lublinie, bardzo lubię panią Irenę Santor, można powiedzieć, że kocham ją ponad życie, bez pani Santor nie mogę dosłownie żyć - napisała słuchaczka "Sygnałów Dnia", Bożena Flis. Redakcja spełniła jej marzenie i zaaranżowała spotkanie fanki z piosenkarką w studiu Polskiego Radia w Lublinie.
14'05 Czy mówisz po Polsku? Tydzień Kultury Języka Polskiego. Rozmowa Andrzeja Jaroszewskiego z Szymonem Kobylińskim i Andrzejem Markowskim z Inst. Języka Polskiego UW, który zaczynał wtedy swe spotkania na antenie radiowej.
12'33 Czy poród musi boleć? Doc. dr Longin Marianowski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Bielańskiego o szkole rodzenia. Początki szkół rodzenia w Polsce? Czy szkolenie może zwiększyć świadomość kobiety na temat porodu? Czy pomoże to zniwelować ból? Rozmowę prowadził Lesław Nowak.
06'24 Dulska jak żywa Rozmowa Andrzeja Matula z Aliną Janowską o roli Dulskiej w filmie Jana Rybkowskiego i pracy w Teatrze Komedia w Warszawie.
00'23 Autobus czerwony... - Trzy razy zabrałem kobietę do samochodu, podwożąc po drodze i trzy razy złapałem gumę. Już powiedziałem sobie, że nie dam się więcej na to namówić. Kobiety bardzo dobrze zdają egzamin na motorniczych tramwajów - rozmowa Mieczysława Marciniaka z dyr. MZK dr Bogdanem Kontowiczem.
11'00 Co z tą wiosną O pierwszych oznakach wiosny rozmawiają Andrzej Jaroszewski i Michał Sumiński. Ptaszki, owady. - Nie chwytajcie motyla w ręce - radził gość audycji. - Czy ssaki wyszły już ze swych norek - pytał dziennikarz.
13'55 Przed meczem z Argentyną Andrzej Matul rozmawia z trenerem reprezentacji Polski - Kazimierzem Górskim. - Czy uprawia pan jakieś sporty zimowe? - pytał dziennikarz. O meczu z Brazylią, powrocie Jerzego Gorgonia do kadry, kulturze kibicowania.
01'59 Głosowanie portowców Relacja z Obwodowej Komisji Wyborczej mieszczącej się w Morskim Domu Kultury w Gdańsku. Głosowanie portowców. Rozmowa z Leszkiem Czerwińskim i Tadeuszem Marczakiem.
09'48 Pejzaż Polski w kwiatach Rozmowa z Edwardem Hartwigiem - fotografikiem przyrody, pejzażu. - "Czeka mnie wielkie przeżycie z przyrodą, szykuję album pt. "Kwiaty polskie". Będzie to album wrażeniowy, od krokusów do wrzosów" - mówił artysta na antenie Polskiego Radia. Rozmowę prowadził Tadeusz Sznuk.
01'48 Głosowanie w Warszawie Relacja z Pl. Zamkowego Wybory w 1976.
05'57 Tadeusz Sznuk o korzonkach Niebezpieczeństwa czyhające na kierowców zimą. Piesi na drodze. Cykliczne spotkanie z kierowcą rajdowym - Robertem Muchą.
03'11 Przegląd prasy Tadeusza Cichomskiego O modnych drewniakach, i produkcji łodzi podwodnej
03'25 Przegląd prasy Jak tworzyć lepszą architekturę, o szkołach długiego życia, kuracje zalecane przez szkoły geriatryczne, czy Nowy Jork zbankrutuje - gł. Tematy przeglądu prasy