Festiwal w Opolu według Ewy Bem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:12
Ewa Bem ćwiczyła 10 dni w domu, żeby wyjść na najwyższych obcasach świata na scenę w Opolu i wyśpiewać I nagrodę dla piosenki "Żyj kolorowo". Piosenkarka wspomina opolskie festiwale, bo w tym roku opolska impreza świętuje 50-lecie.
Audio
  • Ewa Bem wspomina opolskie festiwale (Muzyczna Jedynka)
  • Koncert Czerwonych Gitar na Festiwalu w Opolu (23.06.1967)
Ewa Bem
Ewa BemFoto: PAP-Tytus Żmijewski

Ewa Bem sięga myślami do roku 1979, kiedy piosenka "Żyj kolorowo", której autorami byli Jan Ptaszyn Wróblewski i Wojciech Młynarski, lekko jazzowana, zdobyła pierwszą nagrodę.

Opole, jakie najmilej wspomina to są festiwale sprzed bardzo wielu lat, sprzed 30 albo i trochę wcześniej. - To wyświechtane określenie, że Opole jest stolicą polskiej piosenki naprawdę działało - mówi Ewa Bem w "Muzycznej Jedynce". Festiwal czuło się w całym mieście, a przed hotelem czekali wielbiciele i to wcale nie dzieci, które urwały się ze szkoły. Wszystkim towarzyszyło miłe uczucie, że przez parę dni będą razem. - Dla mnie był to przede wszystkim moment spotkania się do syta i pogadania ze wszystkimi koleżankami i kolegami z branży - zapewnia.
Piosenkarce najlepiej w pamięci utkwiło nie to, co działo się na scenie, a to, co działo się przed i po występie. - To było wspaniałe i miało swoją rangę - mówi. Wspomina, że szanowało się artystów, którzy występują i szanowało się publiczność.
Od 15 maja do 14 czerwca nadajemy cykl "Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki", czyli najbardziej znaczące chwile Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w ujęciu prowadzących "Muzyczną Jedynkę". Są to spotkania ze znakomitymi artystami, którzy tworzyli niezapomnianą atmosferę najsłynniejszego festiwalu w Polsce.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

(ag)

Czytaj także

Chciała być aktorką, została słynną wokalistką

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 17:00
Ewa Bem obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. O tym, jak świętuje, opowiada w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowa "Złota Tarka" ze specjalnymi atrakcjami

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 15:14
Zespół legendarnego brytyjskiego puzonisty Chrisa Barbera będzie główną atrakcją tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka. O szczegółach imprezy w "Muzycznej Jedynce" mówił dyrektor artystyczny festiwalu Wojciech Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na pozór" to absolutnie wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 15:00
"Na pozór" to koncert ku pamięci Bogusława Meca. Impreza, zaplanowana na 3 czerwca w łódzkiej "Wytwórni", odbędzie się pod patronatem radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń