Michał Bajor: oglądałem Festiwal w Opolu mówiąc "będę tam"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 16:02
- Gdy miałem kilka lat ojciec prowadził mnie na festiwalowe próby. Jestem więc świadkiem debiutu Młynarskiego czy Demarczyk. Opole dla mnie to największy wstrząs muzyczny - mówi od dzieciństwa związany z Opolem Michał Bajor.
Audio
  • - Chciałoby się, żeby Opole było rozśpiewane zawsze, ale w czerwcu jest na pewno rozśpiewane - mówi Michał Bajor (Muzyczna Jedynka)
  • Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki - tak było w 2002 roku
Michał Bajor
Michał BajorFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

W Opolu chciał debiutować już mając 13 lat. - Nie wiedziałem, że trzeba mieć skończone 16 lat. Nie przeszedłem też jeszcze mutacji, ale rozbawiłem jury śpiewając w zmyślonym języku i doszedłem do końca eliminacji - wspomina.

Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki - słuchaj wspomnień gwiazd >>>

Michał Bajor wielokrotnie występował na opolskim festiwalu. - Dla mnie to spotkanie ze znakomitymi kolegami i koleżankami, orkiestrami, jurorami. A Opole to oczywiście rodzice, dzieciństwo i młodość, zdecydowanie najważniejsze miasto - opowiada w rozmowie z Izą Żukowską.

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Michał Bajor wystąpi w niedzielę, 16 czerwca.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Opole Opole 2013

Czytaj także

Kukulska: piosenki rodziców są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 16:02
- Oryginał już jest. Nic lepszego nie zrobimy - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Natalia Kukulska. Opowiada o koncercie w Opolu, podczas którego były śpiewane piosenki jej rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Opolu według Ewy Bem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:12
Ewa Bem ćwiczyła 10 dni w domu, żeby wyjść na najwyższych obcasach świata na scenę w Opolu i wyśpiewać I nagrodę dla piosenki "Żyj kolorowo". Piosenkarka wspomina opolskie festiwale, bo w tym roku opolska impreza świętuje 50-lecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: Opole kojarzy mi się z... Hitchcockiem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 16:21
Zbliża się 50-lecie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tej kultowej imprezie wielokrotnie brał udział Stanisław Soyka, który w "Muzycznej Jedynce" podzielił się pewną anegdotą sprzed lat.
rozwiń zwiń