X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krystyna Prońko: mogłabym zamieszkać w Opolu, ale...

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 16:41
- Jest pewien problem. Jeździmy po całej Polsce i świecie, a to nie jest centralne miejsce. Z Łodzi jest najbliżej - śmieje się w Muzycznej Jedynce piosenkarka Krystyna Prońko.
Audio
  • Krystyna Prońko: mogłabym zamieszkać w Opolu, ale.. (Muzyczna Jedynka)
  • Wspólny występ Czerwonych Gitar i Jerzego Połomskiego (Opole' 79)
Krystyna Prońko w studiu Jedynki
Krystyna Prońko w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Krystyna Prońko po raz pierwszy wystąpiła na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1973 roku. Wyróżniono jej interpretacje piosenek "Po co ci to chłopcze" oraz "Umarłe krajobrazy". W 1975 roku zdobyła w Opolu główną nagrodę za utwór "Niech moje serce kołysze Ciebie do snu". W Opolu występowała jeszcze wielokrotnie m.in. w roku 1979, 1980, 1981, 1986 czy 1987.

Prońko w cyklu "Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki" przyznała, że tak naprawdę sukcesów było mniej niż występów. Przypomniała, że przed 1973 rokiem była w Opolu w chórku u boku Czesława Niemena i Skaldów. – Na początku swojej pracy wpadłam w takie środowisko, że można było sobie to tylko wymarzyć – przyznała Prońko.

 

Sukces przyszedł w 1975 roku, z główną nagrodą za utwór "Niech moje serce kołysze Ciebie do snu" z zespołem Koman Band. - Później kontynuowaliśmy współpracę przez parę lat zdobywając następne sceny festiwalowe, domy kultury. Było bardzo dużo programów telewizyjnych i nagrań radiowych. To wszystko procentuje mi do dzisiaj. A pracuję już 43 lata – przyznała Prońko.

Krystyna Prońko wspomina, że to były czasy, kiedy wszystko zależało od niej samej. Musiała sobie nawet wymyślić fryzurę i strój. - Nadal hołduję zasadzie, że jeżeli sama nie wymyślę i nie znajdę krawcowej, to nikt za mnie tego nie zrobi, bo nie da się wejść w skórę innej osoby zupełnie jej nie znając - powiedziała Prońko.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Krajewskiego z Krystyną Prońko w Muzycznej Jedynce .

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal w Opolu według Ewy Bem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:12
Ewa Bem ćwiczyła 10 dni w domu, żeby wyjść na najwyższych obcasach świata na scenę w Opolu i wyśpiewać I nagrodę dla piosenki "Żyj kolorowo". Piosenkarka wspomina opolskie festiwale, bo w tym roku opolska impreza świętuje 50-lecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: Opole kojarzy mi się z... Hitchcockiem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 16:21
Zbliża się 50-lecie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tej kultowej imprezie wielokrotnie brał udział Stanisław Soyka, który w "Muzycznej Jedynce" podzielił się pewną anegdotą sprzed lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: oglądałem Festiwal w Opolu mówiąc "będę tam"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 16:02
- Gdy miałem kilka lat ojciec prowadził mnie na festiwalowe próby. Jestem więc świadkiem debiutu Młynarskiego czy Demarczyk. Opole dla mnie to największy wstrząs muzyczny - mówi od dzieciństwa związany z Opolem Michał Bajor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opolskie szlagiery to nie rzeczy muzealne"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 09:00
- Byłam w Opolu kilkakrotnie jako widzka, a następnie stremowana uczestniczka koncertu "Zielono mi". Większość ze szlagierów, które powstawały na Opole nie zasługują na to, by zostały pogrzebane - powiedziała w Jedynce Agata Passent.
rozwiń zwiń