Olek Klepacz: w sztuce najważniejsze są emocje

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 18:17
- Dają możliwość oderwania się od rzeczywistości. O to chodzi w muzie i w sztuce - powiedział w Jedynce lider Formacji Nieżywych Schabuff, Olek Klepacz.
Audio
  • Olek Klepacz: w sztuce najważniejsze są emocje (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Olek Klepacz w studiu radiowej Jedynki
Olek Klepacz w studiu radiowej JedynkiFoto: E. Iwanicka/PR

Jego zdaniem sztuka jest wartością obiektywną i ponadczasową. Daje nam świadomość o którą walczymy i przestrzenie na których nam zależy, czyli wolność i miłość.

"Klub wesołego szampana", to  pierwszy przebój Formacji Nieżywych Schabuff, z którym grupa pojawiła się na festiwalu w Opolu. To był rok 1989. Później były kolejne "Lato", "Palę faję", czy "Da da da".

Olek Klepacz wrócił do Opola w zeszłym roku, ale jako solista. – To jest świat równoległy, który obok FNS sobie zacząłem – powiedział Klepacz. Wydał płytę "Neurotyki" i wziął udział w koncercie premier z piosenką "Tu i tam". – To było niezwykłe doświadczenie, bo po raz pierwszy byłem tam sam, bez przyjaciół z zespołu – powiedział Klepacz.

"Neurotyki" do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

Natomiast dwa kata temu był  z Formacją Nieżywych Schabuff w Opolu z piosenką Wojciecha Młynarskiego. Klepacz podkreślił, że na jej wykonanie dostał osobiste pozwolenie Młynarskiego. – W tym roku jakoś się nie poukładało. Nie będziemy w Opolu – przyznał Klepacz.

>>> Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki - posłuchaj wspomnień artystów

Formacja Nieżywych Schabuff  będzie natomiast w trasie ze swoją nowa płytą "Elektrosfera". - Tytuł miał być Eklektosfera, ale jest to tak ciężkie do wymówienia słowo – przyznał Klepacz.  Ta płyta, to podróż przez fascynacje muzyczne Klepacza i jego przyjaciół z zespołu.

tj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Opole 2013

Czytaj także

FNS i Olek Klepacz znowu nagrywają. "Eklektosfera"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 17:35
Roboczy tytuł nowej płyty ujawnił w radiowej Jedynce lider Formacji Nieżywych Schabuff.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dąbrowski: cicho siedzę, nie lubię rozgłosu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 16:44
- Całe moje życie to przeróżne fascynacje, które na tyle mnie wciągały, że zacząłem w każdej osiągać jakiś sukces - powiedział w "Muzycznej Jedynce" piosenkarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy cała Polska śpiewała "Mamy po 20 lat"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 15:55
W 1987 roku marzyliśmy o kapitalizmie, a muzyczną jaskółką, która go zapowiadała był pierwszy w Polsce koncert Johnny’ego Casha. Natomiast na festiwalu w Opolu królowała Halina Benedyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w Unii Europejskiej. Budka Suflera w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 10:44
W 2004 roku premierem był Leszek Miller, po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Flagi, a 1 maja Polska weszła do Unii Europejskiej .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: dziś by mi się nie powiodło

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 17:00
- Skupienie widza, iluminacja, internet, to się tak zmieniło, że marzenia, chęć realizacji siebie są zupełnie inne - przyznał w Jedynce piosenkarz i aktor Michał Bajor.
rozwiń zwiń