Opolska Artystka bez Granic

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 14:54
We wspomnieniach z pięćdziesięciu lat istnienia Festiwalu w Opolu wracamy do roku 2009. To wtedy Irena Santor otrzymała szczególną nagrodę.
Audio
  • Felieton Zbigniewa Zeglera w cyklu "Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki" - rok 2009 (Muzyczna Jedynka)
Irena Santor
Irena SantorFoto: PR/W. Kusiński

"Artysta bez Granic" to nagroda TV Polonia i widzów dla najbardziej popularnego wykonawcy poza granicami Polski. W 2009 roku otrzymała ją Irena Santor!

Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki - posłuchaj wspomnień gwiazd >>>

W Konkursie SuperJedynek nagrody otrzymali: zespół Pectus za Debiut roku, album "Cicho" Ewy Farnej został Płytą roku, a Zespołem roku: Afromental.

Podwójny triumf na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej 2009 święcił Andrzej Piaseczny, który został Artystą roku, a jego "Choć, przytul, przebacz" Przebojem roku.

Opole 2013 - festiwalowe relacje Jedynki >>>
Nagrodę Super SuperJedynki dla najczęściej nagradzanego Wykonawcy w plebiscycie Superjedynek otrzymała Kayah. Jakie jeszcze piosenki i wykonawcy związani z Jedynką otrzymali nagrody w roku 2009? Zapraszamy do wysłuchania całego felietonu Zbigniewa Zeglera w cyklu "Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki".

Zobacz więcej na temat: Irena Santor Opole 2013
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor: do Opola miałam lecieć wojskowym samolotem

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 18:30
Wokół Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w ciągu ostatnich 50 lat narosło wiele mitów. Jeden z nich mówi, że Irena Santor nie chciała wystąpić na pierwszym opolskim festiwalu w 1963 roku, bo organizatorzy nie byli w stanie załatwić dla niej... helikoptera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie opolskie kostiumy Haliny Frąckowiak

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 18:49
- Ludzie czekali na mój występ i piosenkę, ale też na to, jak będę ubrana. Wyróżniałam się tym, że to były kostiumy nietypowe, a nie sukieneczki - wspomina w Muzycznej Jedynce swoje opolskie festiwale Halina Frąckowiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w Unii Europejskiej. Budka Suflera w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 10:44
W 2004 roku premierem był Leszek Miller, po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Flagi, a 1 maja Polska weszła do Unii Europejskiej .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: w sztuce najważniejsze są emocje

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 18:17
- Dają możliwość oderwania się od rzeczywistości. O to chodzi w muzie i w sztuce - powiedział w Jedynce lider Formacji Nieżywych Schabuff, Olek Klepacz.
rozwiń zwiń