Dziecko w życiu zawodowych podróżników

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 16:22
- Na pewno tak będziemy chcieli to wszystko ułożyć, żeby podróże dalej były obecne w naszym życiu - mówili w Jedynce Anna i Jakub Górniccy, małżeństwo podróżników, którzy już wkrótce po raz pierwszy zostaną rodzicami.
Audio
  • Dziecko w życiu zawodowych podróżników (Reszta świata/Jedynka)
Fotografia ilustracyjna
Fotografia ilustracyjnaFoto: Glow Images/East News

Anna i Jakub Górniccy od 2011 roku prowadzą popularny blog Podróżniccy.com, gdzie opisują swoje podróże w tak odległe od siebie zakątki świata jak Petersburg i Sri Lanka. Na 24 stycznia wyznaczony jest termin porodu ich córki Amelii.

- Po prawie 9 miesiącach nie mam wrażenia, że nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Może też dlatego, że dziecka jeszcze z nami nie ma. Oczywiście, w jakimś stopniu musieliśmy zmodyfikować nasze plany. Nie polecieliśmy do Afryki Środkowej ze względu na bezpieczeństwo i szczepienia, których nie wolno robić w czasie ciąży. Większość podróży, które chcieliśmy odbyć, doszło jednak do skutku - oceniała ostatnie miesiące Anna Górnicka w audycji "Reszta świata".

Zbliżające się rodzicielstwo odcisnęło jednak pewne piętno na dotychczasowym rytmie życia obojga podróżników, zwłaszcza w ostatnim okresie. Paweł Górnicki wspominał moment, gdy w listopadzie ubiegłego roku wrócił z wyprawy do Bośni i Hercegowiny. - Chyba po raz pierwszy od niemal sześciu czy siedmiu lat nie miałem zaplanowanej kolejnej podróży. To było bardzo dziwne uczucie i przez moment naprawdę zbladłem, gdy uświadomiłem sobie, że nie mam zabukowanego kolejnego biletu. Do tej pory zresztą nie mam. Czekamy. Jesteśmy na etapie przejściowym i zobaczymy, co będzie dalej - podkreślał.

Intensywność i sposób podróżowania przyszli rodzice uzależniają również od potrzeb swojego potomka. - Jestem pewna, że nasze życie się zmieni. Obecnie nie myślimy jednak, że to będzie jakaś przeszkoda do realizacji naszych planów i marzeń. Być może trzeba to będzie jakoś zmodyfikować, ale zakładamy, że jak pojawi się Amelia i zapoznamy się z jej potrzebami, wybierzemy się razem w jakąś podróż - tłumaczyła Anna Górnicka.

Rozmawiał Tomasz Michniewicz.

Audycja "Reszta świata" na antenie Jedynki w każdy piątek o godz. 9.10.

pg/asz

Czytaj także

Malediwy to nie taki raj, jak się wydaje

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 12:46
- Poza tą otoczką, gdzie są pięciogwiazdkowe resorty, a każda sieć hotelowa stawia sobie za punkt honoru, żeby mieć tam swój najlepszy i najdroższy resort, mamy do czynienia z małym, muzułmańskim krajem wyspiarskim, który boryka się z problemami typowymi dla Azji - mówił w Jedynce Łukasz Szolc-Nartowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnik, któremu nawet Białystok kojarzy się z Afryką

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 15:06
- W Afryce pociągają mnie ludzie, którzy tam mieszkają, możliwość przeżycia przygody i poruszania się po środowisku, które jest zupełnie obce z punktu widzenia Europejczyka - mówił w Jedynce Janusz Tichoniuk, znawca tematyki afrykańskiej.
rozwiń zwiń