Męska przygoda 40-latka: sportowe auto czy wyprawa do dżungli?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 14:54
Dominik Szmajda i jego kompani nie mieli wątpliwości, gdy wyruszali na spływ kajakowy do Kamerunu. - Najbardziej pociągało nas, że to jedno z ostatnich na świecie naprawdę dzikich miejsc - opowiadał o wyprawie w Jedynkowej audycji "Reszta świata".
Audio
  • Męska przygoda po 40-tce (Reszta świata/Jedynka)
Męska przygoda 40-latka: sportowe auto czy wyprawa do dżungli?
Foto: East News/Glow Images

Na spływ rzeką Dja, przez lasy deszczowe południowo-wschodniego Kamerunu, porwało się czterech kumpli po 40-tce, zostawiając w Polsce rodziny i codzienne zajęcia. Nie zatrzymał ich nawet brak doświadczenia w kajakarstwie. - Chodziło o przeżycie prawdziwej przygody, ale staraliśmy się przygotować możliwie jak najlepiej, by nic złego nam się nie stało - podkreślił Dominik Szmajda w Jedynce.

Gość Tomasza Michniewicza intensywnie podróżuje już od 7 lat i wciąż - jak powiedział - jest nienasycony. - Chcę spróbować wszystkiego. Za każdym razem wybieram się w nieco inną podróż, w  trochę inne miejsca, sam lub z grupą bliskich mi ludzi - dodał.

Jego zdaniem każda taka przygoda jest niepowtarzalna. - Sportowe samochody widzimy codziennie, ale zobaczyć na przykład słonia w dżungli z odległości 20 metrów, nie jest takie proste - mówił w "Reszcie świata".

Szmajda dodał, że w planowaniu wyprawy wiek nie ma znaczenia, trzeba raczej wziąć pod uwagę okoliczności - tak ułożyć życie, by pogodzić codzienne obowiązki, rodzinne i zawodowe, z pasją.

W jakich aspektach rzeczywistość zweryfikowała plany podróżników? Jak zadbali o swoje bezpieczeństwo na czas wyprawy i co przydarzyło im się w drodze? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której o męskich przygodach 40+ w Wietnamie opowiadał Maciej Ryczko!

Audycja "Reszta świata" na antenie Jedynki w każdy piątek o godz. 9.10.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Są miejsca, w których nikt nie czeka na "świętego Mikołaja"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 15:20
- Ludzie Zachodu myślą, że tylko oni znają rozwiązanie wszystkich problemów biedniejszych części świata - mówią w radiowej Jedynce podróżnicy Małgorzata Wójcicka i Tomasz Larek. I wyjaśniają czym jest syndrom świętego Mikołaja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek, który realizuje swoich 80 niezwykłych marzeń

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 13:31
Każdy ma jakieś marzenia, z których wiele lub nawet zdecydowana część pozostaje niezrealizowana. W audycji "Reszta świata" spotkanie z człowiekiem, który swe marzenia realizuje. Nie tylko podróżnicze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sens podróży - doświadczaj, przeżywaj, opowiedz

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 13:18
Jedni wracają z kieszeniami pełnymi pamiątek, inni z tysiącami podobnych do siebie zdjęć, jeszcze inni z zestawieniem przejechanych kilometrów. Marcin Złomski z podróży wraca z historiami i przeżyciami, które już w Polsce stara się przekazać innym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W drodze na Mount Everest: tam każdy idzie sam

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 14:16
- W górach wysokich, o ile nie ma konieczności powiązania liną, każdy idzie swoim tempem i każdy musi być odpowiedzialny za siebie. Ja byłam przygotowana psychicznie, że nikt mi nie pomoże - mówiła w radiowej Jedynce Monika Witkowska, podróżniczka, zdobywczyni Mount Everestu.
rozwiń zwiń