X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tybet to ani lewitujący lamowie, ani kraina tortur i śmierci

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 12:46
- Podróżując z turystami do Tybetu bardzo często widzę, że są rozczarowani tym, co tam widzą. Wchodzą do klasztoru i spodziewają się zobaczyć np. lewitującego lamę. Zamiast tego często widzą lamów, którzy grają sobie na komórce. Jest zbyt normalnie – mówiła w Jedynce Iwona Bartoszcze, organizatorka wypraw do Azji.
Audio
  • Iwona Bartoszcze o Tybecie i pierwszym w Polsce przewodniku turystyki solidarnej (Reszta świata/Jedynka)
Tybet
TybetFoto: Glow Images/East News

Zdaniem Iwony Bartoszcze największym problemem Tybetu są Chiny. Ona sama politykę Państwa Środka wobec Tybetu nazywa wprost okupacją, choć chińska propaganda używa terminu "modernizacja". - Każdy kij ma dwa końce. Prawdą jest, że Tybet to najbiedniejszy region Chin i że Chińczycy pompują tam gigantyczne pieniądze. W 2009 roku na inwestycje w tym kraju przeznaczyli bodaj 3 mld dolarów. Z drugiej strony Tybetańczyków nikt nie pyta, czy chcą tego rozwoju, który bardzo często przynosi im same szkody - przekonywała podróżniczka.

Iwona Bartoszcze jest współautorką powstającego właśnie pierwszego w Polsce przewodnika turystyki solidarnej poświęconej Tybetowi. - Jednym z kryteriów doboru miejsc, o których piszemy, oprócz oczywistej atrakcyjności turystycznej, jest to, by były to miejsca obecne na politycznej mapie Tybetu. Miejsca, gdzie ludzie protestują przeciwko chińskiej polityce, a turyści swoją obecnością i swoimi pieniędzmi mogliby ich wesprzeć - tłumaczył gość Jedynki.

Wesprzeć inicjatywę można wchodząc na stronę www.mintu.me. Przyjmowane są wpłaty w wysokości od 5 do 500 zł. - Jeżeli wpłaci się 5 zł, dostaje się od nas podziękowania na Facebooku; za 20 zł zostanie się wymienionym z imienia i nazwiska w przewodniku, a także otrzyma się egzemplarz książki. Przy jeszcze większych wpłatach przewidziane są również prezenty związane z Tybetem - zachęcała Iwona Bartoszcze.

Rozmawiał Tomasz Michniewicz.

pg, mm

Zobacz więcej na temat: Chiny podróże Tybet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróże - odkrywanie świata czy dopasowywanie go do naszych wyobrażeń?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 14:55
- Przez całe życie, czy to ze szkoły, czy z książek albo z telewizji, kształtujemy nasze wyobrażenia o odległych od nas światach. Warto zdać sobie sprawę jak te wyobrażenia są kształtowane, kto je tworzy i w jakim celu? - mówiła w radiowej Jedynce Maria Złonkiewicz, współtwórczyni projektu Post-Turysta.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polka mieszkająca w Kenii: próbuję tu przenieść śmigusa-dyngusa

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 11:30
Joanna Sznajderska opowiada w radiowej Jedynce, jak święta wielkanocne obchodzą Kenijczycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulinarny Mount Everest, czyli podróże z perspektywy talerza

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 11:50
- Uważamy, że kulinaria, kuchnia, smaki są istotnym elementem miejsca, które odwiedzamy, dlatego też chcemy je poznawać. Pewne miejsca wspominamy przez to, co tam zjedliśmy - opowiadali w Jedynce podróżnicy i autorzy kulinarnego bloga Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński.
rozwiń zwiń