Człowiek, który dał się żywcem pogrzebać

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 17:57
Przemysław Kossakowski, który jeździ po Rosji, Ukrainie i Bałkanach w miejsca, do których turyści nie zaglądają i poddaje się zabiegom różnych uzdrowicieli i szamanów.
Audio
  • Przemysław Kossakowski opowiada o spotkaniach ze znachorami i znachorami (Reszta świata/Jedynka)
Przemysław Kossakowski
Przemysław KossakowskiFoto: Andrzej Gralewski/PR

Przemysław Kossakowski, gdziekolwiek pojedzie, dotyka wszystkiego bez żadnych barier. Pozwolił się nawet zasypać w grobie. W radiowej Jedynce wyjaśnia, dlaczego to zrobił.
- To jest traktowane jako rodzaj pierwotnej psychoanalizy.(…) W tym rytuale chodzi o to, żeby człowiek oswoił się ze swoją śmiertelnością, z tym, że przemija, a jego ciało jest tylko opakowaniem dla ducha - mówi podróżnik. Kossakowski opowiada, co czuł, kiedy zasypywano go ziemią. Przysypany w grobie wytrzymał 40 minut. Choć każda sekunda była wyzwaniem, gdyż przysypany człowiek z trudem oddycha, a to dlatego, że ciężar ziemi uciska klatkę piersiową. Przyznaje, że było to jedno z nielicznych doświadczeń, które w nim zostały. Bo po wykopaniu go z grobu świat stał się piękniejszy. Gość Jedynki wspomina uczucie szczęścia, jakie go ogarnęło i przyznaje, że drugi raz nie pozwoliłby zakopać się żywcem w grobie.
Przemysław Kossakowski mówi, że jest twardym racjonalistą, choć ten jego racjonalizm został nadszarpnięty przez parę zdarzeń, m.in. spotkanie z szamanami w Buriacji na dalekim wschodzie Rosji. Z początku wziął ich za przebierańców i "pajaców", ale po dwóch minutach uczestnictwa w seansie nie wiedział, co się z nim działo. Po tym doświadczeniu dochodził do siebie bardzo długo.
Swoje wyprawy dokumentuje i pokazuje w programie "Kossakowski. Szósty zmysł” w telewizji TTV.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadził Tomasz Michniewicz.
(ag/kd)

Od 21 czerwca "Reszta świata" w soboty po godz. 15. Zapraszamy!

Przemysław
Przemysław Kossakowski (P) i Tomasz Michniewicz (L) fot. Andrzej Gralewski/PR

Czytaj także

Podróżnik, który przełamuje w sobie słabości

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 14:05
- Jestem człowiekiem małych kroczków, które stopniowy przybliżają mnie do wyznaczonego na początku wielkiego celu - mówi Jakub Sarata, podróżnik i fotografik, autor bloga "Adventure: Globe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje razem czy osobno? "Demony rodzą się, gdy nie pamiętamy o bliskich"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 14:46
Wypad męża z kolegami denerwuje żonę, samotny wyjazd wzbudza podejrzenia partnera, a walka rodziców o podział letnich obowiązków stawia dzieci w oku cyklonu. Jak zaplanować wakacje, by każdy z członków rodziny odpoczął?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczny Polak za granicą

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 21:51
Wakacje już tuż, tuż. Rozjedziemy się na wypoczynek w kraju i za granicą. W "Czterech porach roku" powiemy o różnych formach spędzania wakacji, będziemy też radzić, jak przygotować się do wypoczynku poza granicami Polski.
rozwiń zwiń