X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie wyspiarki. Wolniej, zdrowiej, z większym sensem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 14:32
- Rodzice wpoili mi, że ważniejsze są rzeczy niematerialne - opowiada Emilia Wojciechowska. Żyjąc na Wyspach Zielonego Przylądka udaje się jej to realizować.
Audio
  • Emilia Wojciechowska o życiu na Wyspach Zielonego Przylądka (Reszta świata/Jedynka)
Trasa na Santo Anto, jednej z Wysp Zielonego Przylądka
Trasa na Santo Antão, jednej z Wysp Zielonego PrzylądkaFoto: PAP/Photoshot

Jak dochodzi się do tak trudnej decyzji, jak przeprowadzka na drugi koniec świata? - Najważniejsze to być pewnym, że to jest to. Nigdy bym nie pomyślała, że ja - prawnik skończę na Wyspach Zielonego Przylądka, ale splot wydarzeń to sprawił - opowiada Emilia Wojciechowska.

Republikę Cabo Verde tworzy 9 wysp, ale nie wszystkie z nich opanowali turyści. Rdzennych mieszkańców interesują wszyscy przyjezdni, którzy pojawiają się poza kurortami. Polska podróżniczka wielokrotnie na początku zasypywana więc była pytaniami o wiek i... dzieci. Po trzech latach mieszkania na Wyspach Zielonego Przylądka stwierdza jednak z radością, że życie tam jest prostsze. - Odpowiada mi taki styl życia, bliżej ludzi i natury. Ważniejsze jest to, co robisz, a nie gdzie pracujesz, ile masz na koncie czy jaki masz samochód - podkreśla.

Czego brakuje Polce mieszkającej na zachód od wybrzeży Afryki i jakie święta obchodzą Kabowerdyńczycy dowiesz się z nagrania audycji.

***
Tytuł audycji: Reszta świata
Prowadził: Tomasz Michniewicz
Gość: Emilia Wojciechowska
Data emisji: 21.11.2014
Godzina emisji: 9.00 - 10.00

(asz,tj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tybet - buzująca mieszanka piękna i bólu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 18:29
- Wszystkie obrazy Tybetu, które można zobaczyć w internecie i telewizji są jak najbardziej prawdziwe. Bo Tybet ma różne twarze - mówi dziennikarz Robert Stefanicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Wietnamie nie wiedzą co to wiosna, lato, jesień i zima

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 10:00
- Mamy tylko dwie pory roku: deszczową, która właśnie się skończyła i suchą, która trwa od listopada do maja - mówi Maciej Ryczko, Polak mieszkający w Sajgonie.
rozwiń zwiń