Jak nie opowiadać o swoich podróżach?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 11:11
- Dobra historia z wyjazdu jest jak rosół od mamy - po prostu wszystkim smakuje - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Nowak, współautor bloga "Wędrowne motyle".
Audio
  • Bloger Marcin Nowak o swoich podróżach (Reszta świata/Jedynka)
Jak nie zanudzić słuchacza swoją wakacyjną historią?
Jak nie zanudzić słuchacza swoją wakacyjną historią?Foto: Glow Images/East News

Większość z nas znalazła się kiedyś w sytuacji, gdy musiała wysłuchać czyichś reminiscencji z podróży. W 90 proc. przypadków takie historie nie są szczególnie porywające, a jak zaczynają się od opisu bramki na lotnisku czy wyglądu hotelu, to od razu możemy założyć, że czeka nas nuda.
Jak opowiadać o swoich wyjazdach? Jak relacjonować świat, żeby to było zajmujące i żeby ludzie chcieli nas wysłuchać? Te pytania zadaliśmy  naszemu gościowi Marcinowi Nowakowi, który wraz z żoną prowadzi jeden z najpopularniejszych blogów o podróżach - "Wędrowne motyle".
- Najbardziej jestem zawiedziony, gdy słucham lub czytam relacje, które zaczynają się od słów: "wielkie rozczarowanie" - stwierdził gość audycji "Reszta świata".

Z czego wynikają te negatywne doświadczenia? Co zrobić, by dobrze spędzić urlop i się nie zawieść? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadził: Tomasz Michniewicz

Gość: Marcin Nowak (autor bloga Wędrowne motyle)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 9.12
kk/tj

Czytaj także

Martyna Wojciechowska: albinosi nigdzie nie mają tak źle jak w Tanzanii

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 14:15
- Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że tuż obok popularnych turystycznych szlaków dzieją się rzeczy nieprawdopodobne jak na XXI wiek - mówi w Jedynce Martyna Wojciechowska.
rozwiń zwiń