Wyprawa na K2. Wspinanie z innej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 19:55
- Postanowiłam do filmu zaprosić dzieci wspinaczy, którzy zginęli na K2. Osią tego dokumentu jest historia z 1986 roku. To był sezon, który przeszedł do historii jako "czarne lato" - mówiła w Jedynce Eliza Kubarska.
Audio
  • Ciemne strony podróżowania. Cena pasji (Reszta świata/Jedynka)
Wschód słońca na K2. Z tyłu Broad Peak
Wschód słońca na K2. Z tyłu Broad PeakFoto: Adha65/Wikipedia

Zmęczenie, głód, smutek, a nawet strach i śmierć są częścią podróżowania. Eliza Kubarska, reżyserka dokumentu "K2.Dotknąć nieba", poświęciła swoje życie wspinaniu i podróżom. Jej film stawia pytania o trudne wybory, o to, co w życiu najważniejsze.

- Odnalazłam dzieci tych ludzi i zaproponowałam im udział w wyprawie do bazy pod K2. Każdy szedł ze swoim pytaniem. Dla nich to była próba zmierzenia się z przeszłością, być może zrozumienia i przebaczenia - tłumaczyła Kubarska.

Jedną z bohaterek filmu jest Hania Piotrowska, córka Tadeusza Piotrowskiego, która nigdy swojego taty nie poznała. Urodziła się dwa miesiące po jego śmierci. Kubarska stawia w filmie wiele pytań i przedstawia niewiele łatwych odpowiedzi. Czy pasja jest warta tak wielkiego ryzyka? Czy podejmując ekstremalne wyzwania, można sobie pozwolić na życie rodzinne?

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Eliza Kubarska (alpinistka, reżyserka)

Data emisji: 20.06.2015

Godzina emisji: 15.15

tj/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Himalaista: zimowe wejścia sztucznie stworzyli Polacy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 15:27
- Brakowało nam pierwszych wejść na ośmiotysięczniki. W ten sposób powstała nowa konkurencja, czyli wchodzenie tam zimą – mówi w Jedynce Dariusz Załuski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nanga Parbat vs. Tomek Mackiewicz: zacząłem i trzeba to skończyć

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 11:50
- Gdy zaczynaliśmy myśleć o zdobyciu ośmiotysięcznika zimą, to nie mieliśmy zbyt dużego budżetu. Nanga była najbliżej, najbliżej Karakorum Highway. Była najłatwiej dostępnym ośmiotysięcznikiem z tych, na które jeszcze nikt nie wszedł. Dlatego padło na Nangę, a jak już zaczęliśmy to trzeba to skończyć - mówi Tomek Mackiewicz w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń