Życie po korpo. "Żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 01:40
Etat i pieniądze dają bezpieczeństwo, z którego nie jest łatwo zrezygnować. - Przekonałam się jednak, że wolę życie przeżyć szczęśliwie - mówi podróżniczka Anita Demianowicz.
Audio
  • Anita Demianowicz o podróżach i decyzji, by zmienić swoje życie (Reszta świata/Jedynka)
Anita Demianowicz w Kanionie Antylopy, USA. To jedna z podróży, którą Polka odbyła samotnie
Anita Demianowicz w Kanionie Antylopy, USA. To jedna z podróży, którą Polka odbyła samotnieFoto: oficjalna strona: banita.travel.pl

Tak radykalna zmiana - o której mówiła też w Jedynce Grażyna Ograbek - jednoznacznie kojarzy się ze spełniem marzeń. Uwolnić się od rutyny, być panem/panią własnego czasu, robić to, co się lubi. Jednak z decyzją o rezygnacji ze stałej pracy wiążą się także trudności. Anita Demianowicz długo myślała o traconych korzyściach, zanim zdecydowała się na życie podróżniczki. - Okazało się jednak, że zamiana samochodu na rower nie była aż tak bolesna, a wielu rzeczy po prostu nie potrzebuję - wspomina w audycji "Reszta świata".

Problemem jest jednak brak stałego dochodu i wynikający z tego lęk o przyszłość. - Czasami się martwię, ale przecież pracując na etacie, też nie miałabym gwarancji, czy emerytury w ogóle kiedykolwiek doczekam - wyjaśnia i dodaje, że decyzja o zmianie jest faktycznie wyborem między bezpieczeństwem a szczęściem. - Moje życie, gdy pracowałam w korporacji, było dobre, nie miałam na co narzekać, ale nie byłam szczęśliwa.

Podążyła więc za głosem serca. A co na to mąż i przyjaciele? Gość Jedynki wyjaśnia również, czego uczy się w podróży i czy wiąże z nimi całe swoje życie. Mówi o swoich przeżyciach w Iranie i decyzjach, których żałuje.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Anita Demianowicz (podróżniczka, blogerka)

Data emisji: 01.08.2015

Godzina emisji: 15.21

asz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W drodze przez świat - "kobietom łatwiej podróżować"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 13:04
Katarzyna Tołwińska od 4 lat samotnie podróżuje po świecie. Obecnie wróciła do Polski i jak sama mówi ma "przerwę międzykontynentalną”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2300 km pieszo po górach Iranu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 11:30
- Przynajmniej raz dziennie zdarzało mi się zobaczyć ludzką twarz - mówił Łukasz Supergan po 76 dniach samotnej wędrówki po górach Zagros.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiące kilometrów na rowerze. "Jestem pozytywnie szalona"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 12:07
- Wielu mężczyzn uważa, że nie dam sobie rady, inni zastanawiają się jak to jest możliwe, że puścił mnie mężczyzna - mówiła Kamila Kielar, która przejechała na rowerze Jukon i Alaskę. A potem z koleżanką na rowerach pojechały do Iranu.
rozwiń zwiń