"W Meksyku można poczuć się jak Indiana Jones"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 10:00
- Do tego kraju nie da się przyzwyczaić. Ciągle mi się wydaje, że już wszystko widziałem, że spróbowałem wszystkich smaków, ale codziennie coś mnie zaskakuje - mówił w Jedynce podróżnik Sebastian Kozłowski.
Audio
  • Życie codzienne w Meksyku. Rozmowa z Sebastianem Kozłowskim (Reszta świata/Jedynka)
Meksykanie nie gonią za kolejnymi przedmiotami, poza tym przeżywają każdy dzień jakby był ich ostatnim - mówił w Jedynce Sebastian Kozłowski
"Meksykanie nie gonią za kolejnymi przedmiotami, poza tym przeżywają każdy dzień jakby był ich ostatnim" - mówił w Jedynce Sebastian KozłowskiFoto: darvinsantos/pixabay/CC0 Public Domain

W medialnych doniesieniach Meksyk najczęściej pojawia się w kontekście zbrodni karteli narkotykowych, co wielu podróżników zniechęca do odwiedzin tego kraju. Żyjący na co dzień w Meksyku Sebastian Kozłowski przekonywał, że przemoc jest tam marginesem. - Jeżeli nie bierzesz narkotyków i nie szukasz kontaktu z gangsterami, to nie powinno ci się nic stać. Pod tym względem bardziej niebezpieczne są północne stany jak Sinaloa czy Chihuahua, tam dzieje się dość dużo złych rzeczy - wyjaśniał.

Gość "Reszty świata" podkreślał, że mimo wszystko Meksyk oferuje dużo więcej pozytywnych doznań. - To kraina tajemnic i pięknej przyrody. Jest tu turkusowe morze, są dżungle, pustynie, wodospady i krzyczące papugi. Poza tym kraj ten uwiódł mnie jednym z najpiękniejszych oszustw świata - zachęcał.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Sebastian Kozłowski (podróżnik, dziennikarz)

Data emisji: 1.09.2015

Godzina emisji: 15.21

bch/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotna kobieta w podróży. Ryzyko czy wielka przygoda?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 12:56
Czy kobiety podróżują inaczej niż mężczyźni? Na to pytanie w audycji "Reszta świata" starali się odpowiedzieć Tomek Michniewicz i jego gość - Anita Demianowicz, organizatorka Trampek, czyli spotkań podróżujących kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2300 km pieszo po górach Iranu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 11:30
- Przynajmniej raz dziennie zdarzało mi się zobaczyć ludzką twarz - mówił Łukasz Supergan po 76 dniach samotnej wędrówki po górach Zagros.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Alaski na Patagonię. Rowerem przez obie Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 13:19
- Istnieją rowerowe klasyki i ta trasa się do nich zalicza. Są jednak osoby, dla których to dopiero początek jeszcze dłuższej wyprawy - mówi podróżnik Piotr Strzeżysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syberia - ziemia obiecana globtroterów

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 13:48
- Jeżeli ktoś traktuje podróże jako zdobywanie wiedzy, Syberia to dobry kierunek. Mamy tam góry, pustynię, ponad milion jezior i tysiące rzek, a przede wszystkim ludzi - mówi Romuald Koperski.
rozwiń zwiń