Dżungla jest piękna tylko na zdjęciach?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 15:00
Stefan Czerniecki dociera tam, gdzie od dziesiątków lat nie dotarł żaden biały człowiek. Jak mówi podróżowanie to… straszna nuda. I wciąż na nowo wyrusza w drogę.
Audio
  • Stefan Czerniecki opowiada o swoich niezwykłych podróżach m.in. po Wenezueli (Reszta świata/Jedynka)
Stefan Czerniecki przyznaje, że na podróż do wenezuelskiego stanu Amazonas zdecydował się z próżności, ale to właśnie ta wędrówka go odmieniła. Pozwoliła poznać Boga, innych ludzi i samego siebie
Stefan Czerniecki przyznaje, że na podróż do wenezuelskiego stanu Amazonas zdecydował się z próżności, ale to właśnie ta wędrówka go odmieniła. Pozwoliła poznać Boga, innych ludzi i samego siebieFoto: Joshua/Ezzell/Flickr/CC BY 2.0

Gość Tomasza Michniewicza podkreśla, że nie jest podróżnikiem. Bycie podróżnikiem wydaje mu się komercyjne, nastawione na siebie. - Ludzie od takich osób oczekują opowieści o tym jak "tam" jest, a ja nie wiem. Jeżdżę jako wędrowiec, który cały czas szuka i nie jest znawcą - mówi gość "Reszty świata"

Czytaj więcej o podróżach >>>
podroz flickr 1200.jpg

Stefan Czerniecki opowiadał m.in. o swojej niezwykłej podróży rzeką Orinoko. - Granica wenezuelskiego stanu Amazonas decyzją władz jest granicą zamkniętą. Tam są tereny wojskowe, Indianie, kopalnie złota, miedzi, srebra, diamentów i mnóstwo karteli narkotykowych - wyjaśnia. Jak udało mu się dotrzeć tam, gdzie od kilkudziesięciu lat nie wpuszczono żadnego białego człowiek? Co go pcha do kolejnych podróży, skoro - jak mówi - za każdym w podróży dominują muszki, pot, kajmany, rośliny trujące i smród dżungli?

Nie zabrakło też czasu na rozmowy o Bogu, wierze, spotkaniach z ludźmi innych wyznań i kultur. Czy jest szansa na znalezienie wspólnego języka? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Goście: Stefan Czerniecki (wędrowiec)

Data emisji: 9.10.2015

Godzina emisji: 9.13

gs/ag

Czytaj także

O uchodźcach i imigrantach bez emocji i histerii

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 12:25
Przez ostatnie tygodnie przestrzeń publiczna w Polsce rozpala problem uchodźców. W internecie można zaobserwować festiwal histerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Migracja bez polityki, czyli po ludzku

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2015 21:10
- Mieszkam w Polsce od 13 lat i nauczyłam się puszczać mimo uszu antyrosyjskie nagonki. Te płytkie emocje nie mają przełożenia na relacje ze zwykłymi ludźmi. Nigdy nie byłam dyskryminowana - opowiada Nino Dżikija.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imire ginie. Uratujmy jeden z ostatnich skrawków dzikiej przyrody

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 20:00
95 proc. dzieci w większości afrykańskich krajów nigdy nie zobaczy dzikiego zwierzęcia. Zapraszamy na rozmowę z szefem rezerwatu Imire w Zimbabwe.
rozwiń zwiń