Queverton. W polskich zamkach czeka przygoda jak z "Harry'ego Pottera"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 14:46
- Dziś dzieci pochłonięte są grami komputerowymi, telewizją, smartfonami. Gdy wyjeżdżają do średniowiecznych zamków nie mają dostępu do technologii. Mają za to siebie - opowiada Jakub Jędrzejak.
Audio
  • Queverton. Podróż do krainy magii (Reszta świata/Jedynka)
Szkoła Czarodziejów Queverton w Zamku Moszna odbywa się zarówno latem, jak i zimą
Szkoła Czarodziejów Queverton w Zamku Moszna odbywa się zarówno latem, jak i zimąFoto: dzięki uprzejmości QUBUS Group

Letni lub zimowy wypoczynek w Krainie Queverton daje możliwość przeżycia przygód w Szkołach Tropicieli, Iluzjonistów bądź Czarodziejów w zamkach: Czocha, Kliczków, Krasiczyn, Gniew, Moszna i Giżycko. Dzieci i młodzież znajdą tu wszystko, co charakteryzuje świat magii: bohater, spisek, wróg krainy, questy. 

Czytaj także
harry potter1200.jpg
Szkolne lektury. Głosami uczniów zwycięża "Harry Potter"

Organizatorzy starają się rozwijać współpracę wśród dzieci, ale także ich wyobraźnię, która - przez filmy i gry podające gotowe obrazy - została stępiona. - Kreujemy rzeczywisty świat fantasy. I dzieci, i rodzice fascynują się naszą krainą. Wsiadając w polskim mieście do pociągu mówią, że jadą do Quevertonu - opowiada Jakub Jędrzejak. Adrianna Maliszewska dodaje, że magiczna jest również kadra, która w czarodziejskich szkołach uczy nie tylko sztuki iluzji...

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Adrianna Maliszewska i Jakub Jędrzejak (twórcy krainy Queverton)

Data emisji: 6.11.2015

Godzina emisji: 9.12

asz/pg

Komentarze1
aby dodać komentarz
kasikkasik2015-11-16 18:59 Zgłoś
Bardzo lubię reportaże i wywiady pana Tomka ale ten zdecydowanie mi się nie spodobał. Widziałam kiedyś wywiad z tym dziennikarzem w programie telewizyjnym gdzie drugim gościem był ksiądz egzorcysta. Z rozmowy między dwoma panami można było wywnioskować, iż pan Tomek jest osoba niewierzącą. To oczywiście nie ma tu większego znaczenia jednak w tej rozmowie autor zarzuca, że jeśli ktoś ma inne zdanie tzn. jakiś rodzic uważa, że spędzanie wolnego czasu na obcowaniu z Harrym Potterem jest niewłaściwe to jest od razu szufladkowany jako ignorant. A ja właśnie przeczytałam sporo na temat tego dlaczego środowiska katolickie uważają tą lekturę za niewłaściwą i wysuwa się tam wiele racjonalnych argumentów. Oczywiście jak powiedział wyżej wymieniony ksiądz w rozmowie z T. Michniewiczem wszystko jest kwestią wiary. Uważam jednak, że sugerowanie, że ktoś ma niepoprawne poglądy lub jest typem nieszkodliwego szaleńca ze względu na wyznawaną wiarę jest bardzo krzywdzące.
Zobacz także

Czytaj także

Szkolne lektury. Nudę zastąp przygodą!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 15:53
"Każda nowa książka jest jak wielka podróż" - powiedziała Sowa w powieści "Kubuś Puchatek". Także szkoła może stać się miejscem magicznych wypraw i przeżyć.
rozwiń zwiń