Szokująca codzienność w Korei Północnej?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 14:00
- Obraz Korei jest bardzo jednostronny, negatywny. Ja mam inne zdanie po sześciu tygodniach spędzonych w tamtym miejscu - mówi podróżniczka Karolina Bednarz.
Audio
  • Korea Północna. Jak naprawdę wygląda tam życie? (Reszta świata/Jedynka)
Karolina Bednarz przyznaje, że starała się fotografować jak najwięcej miejsc w Korei Północnej. Ale pewnych rzeczy nie uwieczniała, by nie robić Koreańczykom przykrości... (zdjęcie ilustracyjne)
Karolina Bednarz przyznaje, że starała się fotografować jak najwięcej miejsc w Korei Północnej. Ale pewnych rzeczy nie uwieczniała, by nie robić Koreańczykom przykrości... (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Flickr/Matt Paish

Czy polityka wpływa na codzienne funkcjonowanie Koreańczyków? Czy są oni szcześliwi? I dlaczego Karolinie Bednarz uprzejmie radzono, by jak najszybciej wysiadła z koreańskiego metra? To wszystko zdradza w nagraniu "Reszty świata".

Czytaj także
amazonia 1200.jpg
Świat z perspektywy wysokiego drzewa

- Największym zaskoczeniem było dla mnie to, że jest tam bardzo czysto, nie ma śmieci na ulicach, nie ma graffiti, reklamowego chaosu - wspomina podróżniczka. Dodaje, że druga rzecz, którą uznała za zaskakującą, to fakt, że nie może beztrosko zaczepić kogoś na ulicy i zapytać o drogę. Dlaczego? Odpowiedź słyszymy w audycji Tomasza Michniewicza.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Goście: Karolina Bednarz (podróżniczka)

Data emisji: 5.02.2016

Godzina emisji: 9.11

fbi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kim Dae-hwan: flaki to zupa kontrowersyjna

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 15:18
Jak Koreańczycy odbierają Polaków? Czy w naszej kuchni są potrawy dla nich nieakceptowalne? Czy polska kultura wydaje im się egzotyczna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy podróże stają się przymusem...

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 12:41
Zabiera się ze sobą wszystkie nieprzyjemne rzeczy, które normalnie zostawiamy w domu. Zabijają one radość i spontaniczność podróżowania.
rozwiń zwiń