Ich dwóch i ściana. "Oczywiście, że się boimy"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 14:00
- W górach jest raźniej we dwójkę, można polegać na sobie. Jakbyśmy się tam znaleźli sami, to może wpadlibyśmy w panikę - mówią Łukasz Dudek i Jacek Matuszek, wspinacze sportowi.
Audio
  • Łukasz Dudek i Jacek Matuszek (wspinacze sportowi) opowiadają o swoich osiągnięciach (Reszta świata/Jedynka)
Jacek Matuszek i Łukasz Dudek zawieszeni w portaledgu 700m nad ziemią - podczas wyprawy na Brento Centro
Jacek Matuszek i Łukasz Dudek zawieszeni w portaledgu 700m nad ziemią - podczas wyprawy na Brento CentroFoto: Jacek Matuszek

Gośćmi Tomasza Michniewicza są - jak mówi sam autor audycji - "jedni z najlepszych wspinaczy sportowych na świecie". We wspinaczce sportowej sukces mierzy się pokonaniem najtrudniejszych ścian skalnych, niekoniecznie najwyższych.

Łukasz Dudek i Jacek Matuszek jako pierwsi Polacy zdobyli tzw. Alpejską Trylogię, przed nimi zrobiło to jedynie pięć osób na świecie. Projekt zakładał m.in. wspięcie się na pionową, 1000-metrową górę...

Jacek Matuszek (L) i Łukasz Dudek (P), fot. z archiwum Łukasza Matuszka Jacek Matuszek (L) i Łukasz Dudek (P), fot. z archiwum Łukasza Matuszka

Czy czegokolwek jeszcze boją się we wspinaczce? - Gdybyśmy przestali się bać, moglibyśmy się posunąć do rzeczy, które zagrażałyby naszemu życiu - mówi w "Reszcie świata".

fot. Jacek Matuszek fot. Jacek Matuszek

W trakcie rozmowy goście Jedynki opowiadają, jak śpią podczas wspinaczki po pionowych wręcz ścianach skalnych, czy gotują, oraz jak radzą sobie z potrzebą prywatności.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Goście: Łukasz Dudek i Jacek Matuszek (wspinacze sportowi)

Data emisji: 12.02.2016

Godzina emisji: 9.12

fbi/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wintercamp - ekstremalna zimowa przygoda w górach

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 12:40
- To dobra oferta dla tych, którzy chcą się nauczyć, jak obcować zimą z górami - zapowiada Maciej Przywecki z Polish Outdoor Group, organizator biwaku Wintercamp.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Szlak Himalajski - 1700 km przez dżunglę, lodowce i górskie przełęcze

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 12:24
Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski po czterech miesiącach pieszej wędrówki przez nepalskie Himalaje szczęśliwie wrócili do Polski. W audycji "Do południa" opowiadają o trudach i pięknie przebytej drogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat z perspektywy wysokiego drzewa

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 11:55
Krzysztof i Marzena Wystrachowie wspinają się na drzewa w amazońskiej dżungli. Siedzą w koronach drzew i oglądają świat z zupełnie innej perspektywy.
rozwiń zwiń