Kamila Kielar - samotnie przemierzyła Jukon

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 11:25
Kamila Kielar w temperaturze poniżej zera przejechała rowerem 700 km, po czym dowiedziała się, że dalsza droga jest niemożliwa. Wróciła więc i zaczęła podróż jeszcze raz. - To nie jest wyczyn, a w zimowych warunkach dobra rozgrzewka to podstawa - żartuje.
Audio
  • Kamila Kielar o samotnej wyprawie przez Kanadę i Alaskę (Reszta świata/Jedynka)
Kamila Kielar przekonuje, że jej wojaże absolutnie nie są niczym niezwykłym
Kamila Kielar przekonuje, że jej wojaże absolutnie nie są niczym niezwykłymFoto: oficjalna strona kamilakielar.pl

Podróżniczka samotnie - rowerem i na nartach - przemierzyła terytorium Kanady, by dostać się na Alaskę. Jak podkreśla, najważniejszym sprzętem w tej wyprawie był ciepły śpiwór. - W ciągu dnia mogę zmoknąć, przemarznąć w minus 40 stopniach Celsjusza, ale jak mam świadomość, że w nocy nie zmarznę, odpocznę i się zrelaksuję, to jest to dla mnie podstawa - mówi gość radiowej Jedynki.

Kamila Kielar opowiada, że w tak niskiej temperaturze nie sprawdzają się odbiorniki GPS, dlatego podstawą nawigacji były dla niej mapy, gwiazdy i ukształtowanie terenu. Odpowiada też na pytanie, czy nie czuła się samotna podczas tej 5-miesięcznej wyprawy, czy nie bała się, że zostanie napadnięta i... jak wspomina spotkanie z rodziną niedźwiedzi.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Kamila Kielar (podróżniczka)

Data emisji: 18.03.2016

Godzina emisji: 9.15

mg/pg

Czytaj także

1,5 roku na Antarktydzie. "Co ja zrobiłem?!"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 12:56
- Spodziewałem się, że będzie bardzo zimno. Natomiast najniższa temperatura przez pierwszy rok pobytu sięgnęła minus 18 stopni Celsjusza - mówił w Jedynce Piotr Horzela. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Szmajda: las deszczowy ma w sobie magię

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 16:00
- Są odludne miejsca w górach, ale tam jest wielka przestrzeń - możemy w niej dostrzec drugiego człowieka. Dżungla to też olbrzymi teren, ale w niej widzimy tylko na 20 metrów. Wciąga mnie tajemnica takiego lasu – wyznaje gość Tomka Michniewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Szczepanik. Biznesmen zdobywa Himalaje i bieguny

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 15:15
Rafał Szczepanik to biznesmen, podróżnik i alpinista. Zdobył oba bieguny (na nartach) oraz najwyższe szczyty Andów, Alp i Himalajów. - Pierwsza część podróży odbywa się na kartkach i w Excelu. Potem po prostu realizuje się to, co się zaplanowało - mówi.
rozwiń zwiń