Samotna wędrówka to podróż w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 12:15
- Kiedy jesteś przemoczony, głodny, to dobrze poznajesz siebie, swoje słabe i mocne strony - mówi podróżnik Łukasz Supergan.
Audio
  • Łukasz Supergan o samotnych podróżach (Reszta świata/Jedynka)
Do samotnej podróży trzeba się bardzo dobrze przygotować, żeby poradzić sobie w trudnych momentach
Do samotnej podróży trzeba się bardzo dobrze przygotować, żeby poradzić sobie w trudnych momentachFoto: Łukasz Supergan/facebook

Wyjazd gdzieś daleko w pojedynkę to nie tylko poznawanie nowych miejsc i ludzi, ale przede wszystkim spotkanie ze sobą. - Lubię ten moment w podróży, który nadchodzi po trzech-czterech tygodniach. Wtedy przyzwyczajam się do nowego miejsca, przestaję je analizować, rozglądać się dookoła i zaczynam bardziej patrzeć do środka. Skupiam się na swoich myślach - opowiada podróżnik.

Gość audycji wspomina też najtrudniejsze doświadczenie ze swoich wędrówek, kiedy w Iranie utknął na ścianie skalnej o wysokości 800 metrów. Wyjaśnia także, jak poradził sobie, kiedy wrócił po dwuletniej podróży do Warszawy i borykał się z brakiem pracy oraz mieszkania.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Łukasz Supergan (podróżnik)

Data emisji: 25.03.2016

Godzina emisji: 9.11

mg/gs

Czytaj także

Rafał Szczepanik. Biznesmen zdobywa Himalaje i bieguny

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 15:15
Rafał Szczepanik to biznesmen, podróżnik i alpinista. Zdobył oba bieguny (na nartach) oraz najwyższe szczyty Andów, Alp i Himalajów. - Pierwsza część podróży odbywa się na kartkach i w Excelu. Potem po prostu realizuje się to, co się zaplanowało - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamila Kielar - samotnie przemierzyła Jukon

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 11:25
Kamila Kielar w temperaturze poniżej zera przejechała rowerem 700 km, po czym dowiedziała się, że dalsza droga jest niemożliwa. Wróciła więc i zaczęła podróż jeszcze raz. - To nie jest wyczyn, a w zimowych warunkach dobra rozgrzewka to podstawa - żartuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgrzy - przyjaciele Polaków, miłośnicy wolności

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:45
Polak, Węgier - dwa bratanki! Popularne powiedzenie ilustruje pozytywne stosunki między naszymi narodami. - To ewenement na skalę Europy - mówi Gáspár Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury.
rozwiń zwiń