X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

500 km na rowerach przez piekło etiopskiej pustyni

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 14:10
Magdalena Mokrzan i Marcin Korzonek przez 40 dni podróżowali rowerami po Etiopii. Ich trasa przez 500 km wiodła przez pustynię Danakil, nazywaną piekłem na Ziemi.
Audio
  • Magdalena Mokrzan i Marcin Korzonek o rowerowej podróży przez Etiopię (Reszta świata/Jedynka)
Wulkan Dallol to najcieplejsze miejsce na Ziemi.  Są tam gorące, kolorowe baseny solankowe i kwaśne źródła
Wulkan Dallol to najcieplejsze miejsce na Ziemi. Są tam gorące, kolorowe baseny solankowe i kwaśne źródłaFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Na pustyni Danakil działają bojówki partyzanckie Etiopii i Erytrei. Żyją tam też Afarowie, o których mówi się, że najpierw strzelają, a dopiero potem zadają pytania. - To plemię miało taki zwyczaj, że młody mężczyzna, aby przygotować się do małżeństwa, musiał mieć naszyjnik z jąder. Jak go zdobędzie, to już jego sprawa. Miejsce słynęło więc z tego, że wszyscy, którzy tam wjeżdżają, mogą być zabici. Teraz już nie kultywuje się takich zwyczajów, ale jest to nadal region niespokojny - przyznaje Marcin Korzonek.

- Zaczęliśmy szukać relacji rowerzystów z tamtych rejonów, ale na nic nie natrafiliśmy. Z naszych informacji wynika, że jako pierwsi sakwiarze bez żadnego wsparcia przyjechaliśmy na Danakil - dodaje Magdalena Mokrzan.

Podróżnicy wyjaśniają, dlaczego w pierwszych dniach podróży towarzyszyło im wojsko. Opowiadają też, że zanim trafili na pustynię, przebyli na rowerach etiopskie góry sięgające... 3000 m n.p.m. i rozwiewają stereotypy na temat Etiopii.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Magdalena Mokrzan i Marcin Korzonek (podróżnicy)

Data emisji: 1.04.2016

Godzina emisji: 9.11

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lucy - pierwsza dama paleoantropologii

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 05:50
- Lucy była takim kamieniem milowym, pokazała, że "stary" człowiek to był dwunożny, wyprostowany osobnik z ludzkim ciałem, ale małpią głową – o znalezisku z 24 listopada 1974 roku mówił dr Marcin Ryszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotna wędrówka to podróż w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 12:15
- Kiedy jesteś przemoczony, głodny, to dobrze poznajesz siebie, swoje słabe i mocne strony - mówi podróżnik Łukasz Supergan.
rozwiń zwiń