Nie bój się podróży. "Świat stoi otworem"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 16:00
- W ciągu ostatniego roku byłem w Mauretanii, Algierii, Omanie, Arabii Saudyjskiej, Nigerii i Czadzie. Na żadnej z tych wypraw nie spotkało mnie nic niebezpiecznego - mówi Artur Urbański, szef klubu podróżników Torre.
Audio
  • Tomasz Michniewicz rozmawia o bezpieczeństwie w podróży z Arturem Urbańskim, szefem klubu podróżników Torre (Reszta świata/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/maxos_dim

Świat widziany na ekranie telewizora, krzyczący nagłówkami gazet i świat widziany okiem podróżnika. Czy to te same przestrzenie? Jak przyznaje prowadzący Tomasz Michniewicz, im dłużej on podróżuje, tym bardziej ma wrażenie, że to dwie zupełnie inne rzeczywistości.

- Ludzie patrzą na główne portale informacyjne, z których bije przemoc, walka i wojna. A wystarczy zebrać trochę podstawowych informacji o różnych krajach i okazuje się, że może tam być bezpiecznie - zapewnia Artur Urbański i wymienia w audycji kraje, które tylko pozornie są niebezpieczne dla turystów.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Artur Urbański (szef klubu podróżników Torre)

Data emisji: 15.04.2016

Godzina emisji: 9.14

fbi/pg

Czytaj także

Ich dwóch i ściana. "Oczywiście, że się boimy"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 14:00
- W górach jest raźniej we dwójkę, można polegać na sobie. Jakbyśmy się tam znaleźli sami, to może wpadlibyśmy w panikę - mówią Łukasz Dudek i Jacek Matuszek, wspinacze sportowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawda kadru i miejsca. Dwa światy fotografii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 12:49
- Nie zawsze wybierane są te ujęcia, które pokazują prawdę o miejscu czy sytuacji. Wygrywa sensacja, kosztem wierności i staranności dziennikarskiej - mówił w Jedynce fotoreporter Dominik Skurzak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnik i fotograf Piotr Trybalski: są dwie Kuby

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 14:49
- Wiele osób kojarzy Kubę z filmem "Buena Vista Social Club": stare amerykańskiej samochody, obdrapane budynki i starsi panowie grający rzewne songi. Taką Kubę też można spotkać, ale ma to niewiele wspólnego z prawdą - mówi Piotr Trybalski.
rozwiń zwiń